حمله خونین داعش به نیروی های حشدشعبی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»حمله خونین داعش به نیروی های حشدشعبی

حمله خونین داعش به نیروی های حشدشعبی

سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در پی حمله تروریستی امروز داعش به منطقه نفط‌خانه در استان دیالی عراق، پنج نیروی الحشد الشعبی شهید شدند.

به گفته منابع آگاه، عناصر داعش امروز (سه‌شنبه - دوم فوریه) برای دومین بار طی یک هفته اخیر، به منطقه «نفط‌خانه» در استان دیالی عراق حمله کردند.

به اعلام شبکه «الایام» عراق، نیروهای الحشد الشعبی امروز، برای بار دوم طی یک هفته اخیر، به مقابله با عملیات تروریستی داعش و حمله غافلگیرکننده آنها این منطقه پرداختند و در پی درگیری با تروریست‌ها، پنج نیروی الحشد الشعبی به شهادت رسیدند.

پایگاه خبری «شفق نیوز» اما به نقل از یک منبع آگاه امنیتی نوشت: در جریان عملیات شناسایی نیروهای الحشد الشعبی در روستای «عین السمک» در نفط‌خانه واقع در شمال شرق بعقوبه، آنها در کمین بقایای تروریست‌های داعش افتادند و طی آن پنج نیروی این سازمان به دلیل تیراندازی تروریستی‌ها، به شهادت رسیدند.

بنا بر این گزارش، نیروهای الحشد الشعبی همچنان در حالی تعقیب و گریز تروریست‌ها و درگیری با آنها هستند و نیروهای ارتش نیز به همراهی این نیروها آمده‌اند و در حال گشت‌زنی در منطقه هستند.

چند روز پیش نیز نیروهای الحشد الشعبی عراق با حمله تروریست‌های داعش به منطقه نفت خیز نفط خانه در شمال شرق استان دیالی مواجه شدند اما موفق شدند عملیات تروریستی آنها را ناکام بگذارند.

نیروهای الحشد الشعبی طی یک سال اخیر نقش مهم و تاثیرگذاری در دفع حملات بقایای عناصر داعش در استان‌های عراق و به خصوص در استان دیالی در شرق عراق داشتند.

منطقه نفتی نفط خانه دارای چاه‌های نفت مشهوری است که در نزدیکی مرزهای عراق و ایران و در حوزه استحفاظی شهر «خانقین» در ۱۱۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه واقع است و نیروهای سازمان الحشد الشعبی به طور گسترده در آنجا مستقرند.
منبع: فارس

نوشتن نظر