حمله جنگنده های ترکی به سلیمانیه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»حمله جنگنده های ترکی به سلیمانیه

حمله جنگنده های ترکی به سلیمانیه

سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جنگنده‌های ترکیه منطقه‌ای کشاورزی در نزدیکی استان سلیمانیه عراق را گلوله‌باران کردند.

منبعی امنیتی در استان سلیمانیه عراق امروز (سه‌شنبه) از حمله جنگنده‌های ترکیه به منطقه‌ای در نزدیکی این استان خبر داد.

این منبع اعلام کرد: جنگنده‌های ترکیه منطقه «بشدر» از توابع استان سلیمانیه را گلوله باران کردند که خسارت جانی تاکنون به دنبال نداشته است.

یکی از مقامات محلی در این خصوص افزود: این حمله ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی انجام شد و علت آن مشخص نشده است. این حمله خسارات مادی بر جای گذاشت و گزارشی از کشته و زخمی شدن مردم ارائه نشده است.

این در حالی است که خبرگزاری آناتولی ترکیه روز هفتم بهمن اعلام کرد که آنکارا دو عملیات نظامی علیه شبه نظامیان شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) آغاز کرده است.

آناتولی نوشت وزارت کشور ترکیه از آغاز دو عملیات «ارن ۴» با مشارکت ۱۶۲۰ نیروی امنیتی و «ارن ۵» با شرکت ۲۵۵۰ نیروی نظامی علیه سازمان تروریستی پ. ک. ک خبر داد و از بیان جزئیات بیشتر خودداری کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز پیشتر مقر شبه‌نظامیان گروهک پ. ک. ک در عراق را به حمله ناگهانی شبانه تهدید کرده بود.

او تاکید کرده بود: ترکیه همواره آماده اجرای عملیات‌های مشترک با عراق علیه پ. ک. ک بوده است، ولی ما نمی‌توانیم زمان چنین عملیات‌هایی را علنی اعلام کنیم.

ترکیه در سال میلادی گذشته دو عملیات گسترده با نام «پنجه عقاب» و «پنجه ببر» را در شمال عراق، با هدف نابودی عناصر پ. ک. ک آغاز کرد که با اعتراض شدید دولت بغداد و مقامات مسئول عراقی مواجه شد، اما آنکارا بی‌توجه به این اعتراض‌ها به نقض حاکمیت عراق، تاکید دارد که به عملیات خود ادامه دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


نوشتن نظر