هشتگی در ترکیه در پاسخ به هتک حرمت در دانشگاه بوسفور
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»هشتگی در ترکیه در پاسخ به هتک حرمت در دانشگاه بوسفور

هشتگی در ترکیه در پاسخ به هتک حرمت در دانشگاه بوسفور

يكشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پس از هتک حرمت به کعبه، در دانشگاه بوسفور هزاران کاربر ترکیه‌ای در توئیتر، هشتگ «کعبه جزء مقدسات ماست» را به ترند اول این کشور تبدیل کردند.

پس از هتک حرمت به کعبه، در دانشگاه بوسفور هزاران کاربر ترکیه‌ای در توئیتر، هشتگ «کعبه جزء مقدسات ماست» را به ترند اول این کشور تبدیل کردند.

تصویری اهانت‌آمیز از کعبه در دانشگاه بوسفور در استانبول خشم گسترده مردم ترکیه را برانگیخت. این تصویر در مراسمی در کلوپ هنرهای این دانشگاه نصب شده بود. در این تصویر از نمادهای همجنسگرایان استفاده شده بود. مقامات این کشور اعلام کردند در ارتباط با این اقدام، تحقیقات انجام خواهد شد و تا کنون چهار نفر دستگیر شده‌اند.

کاربران و مسئولان بلندپایه ترکیه با ترند کردن هشتگ Kabe Kutsalımızdır (کعبه جزء مقدسات ماست) اهانت به مقدسات اسلامی را محکوم کردند. پس از اعلام دادستانی کل استانبول، تحقیقات درخصوص این هتک حرمت آغاز شد و وزارت کشور ترکیه نیز از بازداشت چهار فرد مظنون در این باره و جست‌وجو برای یافتن دو فرد دیگر خبر داد.

علی ارباش، رئیس امور دینی ترکیه نیز در حساب توئیتری خود نوشت: مسئولان ترکیه‌ای این موضوع را پیگیری خواهند کرد و اقدامات قانونی برای این کار شرم‌آور اتخاذ خواهد شد.

از سوی دیگر مصطفی شنتوب، رئیس پارلمان ترکیه نیز در توئیتی نوشت: بی‌احترامی به کعبه شریف قبله امت ما از سوی برخی منحرفان دانشگاه بوسفور محکوم است و عاملان باید به مجازات لازم برسند.

احمد داود اوغلو، نخست‌وزیر اسبق و رهبر حزب آینده ترکیه نیز در توئیتر نوشت: قابل قبول نیست که کعبه مشرّف ابزاری برای تحریک دیگران قرار گیرد و نمی‌توان در چارچوب آزادی بیان به ارزش‌هایمان بی‌احترامی کنیم و من این تحریک شرم‌آور را محکوم می‌کنم.

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز در این باره گفت: بی‌احترامی به کعبه، آزادی بیان نیست و هیچ کس حق این کار را ندارد و عاملان این کار به سزای عمل خود در مقابل قانون خواهند رسید.
منبع: خبرگزاری قرآنی

نوشتن نظر