تظاهرات در 17 کشور جهان در حمایت از مردم یمن و جنبش انصارالله
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تظاهرات در 17 کشور جهان در حمایت از مردم یمن و جنبش انصارالله

تظاهرات در 17 کشور جهان در حمایت از مردم یمن و جنبش انصارالله

يكشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

فردا همزمان با تظاهرات مردم یمن در اعتراض به تحریم انصارالله از سوی آمریکا، مردم 17 کشور جهان نیز به خیابان‌ها خواهند آمد و با یمنی‌ها و جنبشی که سالهاست مقابل تجاوز ائتلاف سعودی مقاومت کرده، اعلام همبستگی خواهند کرد.

همزمان با تظاهرات فردا (دوشنبه - ۲۵ ژانویه) در یمن برای نشان دادن پایداری و ایستادگی مقابل تجاوز و تصمیم اخیر آمریکا مبنی بر قرار دادن نام جنبش انصارالله یمن در فهرست تحریم‌ها، سازمان‌ها و تشکل‌های متعدد در سراسر جهان به این فراخوان پاسخ می‌دهند و قرار است برای نشان دادن همبستگی با مردم یمن، تظاهرات‌های مشابهی در ۱۷ کشور جهان برگزار شود.

پس از اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در درج نام جنبش انصارالله یمن در لیست تروریسم واشنگتن، «محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو ارشد جنبش انصارالله، هفته پیش یمنی‌ها را به مشارکت در تظاهرات گسترده در دوشنبه فراخواند.وی همچنین از تمام آزادگان جهان خواست با برگزاری تظاهرات مخالفت خود با تجاوزات آمریکا را اعلام کنند.

به نوشته پایگاه خبری «۲۶ سپتامبر»، فراخوان‌های برگزاری این تظاهرات‌در روز دوشنبه، با شعار «جنگ را متوقف کنید»، منتشر شده است تا به «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا یادآوری شود که باید به وعده‌های انتخاباتی خود مبنی بر توقف حمایت آمریکا از عربستان سعودی و امارات در جنگ یمن عمل کند.

بنا بر این گزارش، ۲۶۰ سازمان در بیش از ۱۷ کشور در بزرگترین هماهنگی بین‌المللی ضدجنگی این تظاهرات را برگزار خواهند کرد و مهمترین مطالبه این تظاهرات از دولت‌های غربی از جمله آمریکا و بریتانیا، توقف تجاوز به یمن و تسلیح امارات و عربستان، رفع محاصره یمن، بازگشایی کلیه بنادر دریایی و افزایش کمک‌های انسانی به مردم یمن است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هفته پیش جنبش انصارالله یمن را به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه کرد.در بیانیه این وزارت‌خانه، همچنین سه تن از رهبران جنبش مقاومت انصارالله «عبدالله یحیی الحکیم»، «عبدالمالک بدرالدین الحوثی» و «عبدالخالق الحوثی» تحت عنوان «تروریست» تحت تحریم قرار گرفتند؛ جنبشی که شش سال است مقابل جنگ سعودی-آمریکایی ایستاده و از مردم حمایت می‌کند.

۲۶۶ سازمان اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن را مردود دانستند و به آن اعتراض کردند و خواستار توقف جنگ یمن و لغو تصمیم آمریکا در قبال انصارالله شدند.

تنها موافقان تحریم انصارالله، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، امارات و آل خلیفه در بحرین هستند.
منبع: فارس

نوشتن نظر