پروژه بازگشایی مسجد بلک برن انگلیس آغاز شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»پروژه بازگشایی مسجد بلک برن انگلیس آغاز شد

پروژه بازگشایی مسجد بلک برن انگلیس آغاز شد

يكشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مسجد واقع در «بلک برن» که از سال ۲۰۰۷ میلادی فعالیت خود را متوقف و تبدیل به یک مجتمع مسکونی شده بود بار دیگر درهای خود را به روی نمازگزاران باز می کند.

مسجد واقع در «بلک برن» که از سال 2007 میلادی فعالیت خود را متوقف و تبدیل به یک مجتمع مسکونی شده بود بار دیگر درهای خود را به روی نمازگزاران باز می کند.

بر اساس گزارش های دریافت شده قرار است این خانه مسکونی بار دیگر به عنوان یک مسجد و مرکز آموزشی مورد استفاده قرار بگیرد.

پیش از این نیز این ساختمان از سال 1980 تا 2007 میلادی به عنوان مسجد در خدمت جامعه مسلمانان بود اما سپس به مکان جدیدی در خیابان «لیمینگتون» منتقل شد و مسجد واقع در خیابان « New Road» به یک خانه مسکونی تبدیل شد.

حالا انجمن اسلامی بلک برن که این مکان را در مارس سال 2019 میلادی خریداری کرده بود پیشنهاد بازگشایی آن را به عنوان یک مسجد و مدرسه مطرح کرده است.این انجمن پیشنهاد اختصاص بودجه 200 هزار پوندی را برای بازسازی فضای داخل مسجد به منظور استفاده نمازگزاران ارائه داده است.

تغییر کاربری این مکان که در انتهای سه خانه دیوار به دیوار قرار گرفته است به یک مکان مذهبی از سوی شورای برنامه ریزی «بلک برن» تصویب شد.

یکی از اعضای شورای برنامه ریزی «بلک برن» در این باره گفت: مدتی طول می کشد تا این مکان به عنوان مسجد بازگشایی شود و قرار است 200 هزار پوند برای بازسازی فضای داخلی این ساختمان اختصاص داده شود.

وی افزود: احتمالا کار بازسازی این مسجد حدود 3 سال به طول می انجامد اما بازگشایی آن می تواند برای همه شهروندان شهر سودمند باشد.

نوشتن نظر