نجات ۹۳ مهاجر و تولد یک نوزاد در آب‌های لیبی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»نجات ۹۳ مهاجر و تولد یک نوزاد در آب‌های لیبی

نجات ۹۳ مهاجر و تولد یک نوزاد در آب‌های لیبی

دوشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) از نجات یافتن ۹۳ مهاجر و مرگ شش مهاجر دیگر که در تلاش برای رسیدن به اروپا بوده‌اند در ساحل لیبی خبر داد.

طبق اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت در میان مهاجران نجات یافته هم‌چنین یک زن باردار نیز حضور داشته که در بین راه و روی یک قایق پلاستیکی فرزند خود را به دنیا آورده است.

مهاجران نجات یافته شبانه به بندر "الخمس" واقع در ۱۲۰ کیلومتری غرب طرابلس، پایتخت لیبی بازگردانده شدند.

این افراد به نیروهای سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرده‌اند که شش نفرشان در طول این سفر آبی پرخطر غرق شده و جان خود را از دست داده‌اند.

قاچاقچیان از ناآرامی‌ها برای تبدیل این کشور در شمال آفریقا به یک مسیر اصلی برای مهاجرت غیرقانونی به اروپا سوءاستفاده کرده‌اند.

گروه‌های حقوق بشری بارها از بازگرداندن سیستماتیک مهاجران گرفته شده در آب‌های مدیترانه به لیبی در شرایطی که آن‌ها را در بازداشتگاه‌های شلوغ نگهداری می‌کنند، انتقاد کرده‌اند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرده که ۹۳ مهاجر اخیرا نجات یافته یک شب پس از بازگردانده شدن به خمس آزاد شدند.

این عملیات فقط چند روز پس از آن صورت گرفته که قایق فرانسوی "اوشن وایکینگ" ده‌ها مهاجر از جمله ۳۱ پاکستانی را پس از دور شدن از آب‌های لیبی در نزدیکی جزیره "لامپدوسا"ی ایتالیا نجات داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت، بیش از ۱۰۰ هزار مهاجر در سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) سعی کردند از مرز دریای مدیترانه عبور کنند و بیش از ۱۲۰۰ نفر در این تلاش جان باختند.
منبع: ایسنا

نوشتن نظر