سفر هیأت آمریکایی به سرزمین‌های اشغالی برای بررسی طرح اشغال کرانه باختری
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»سفر هیأت آمریکایی به سرزمین‌های اشغالی برای بررسی طرح اشغال کرانه باختری

سفر هیأت آمریکایی به سرزمین‌های اشغالی برای بررسی طرح اشغال کرانه باختری

جمعه ۰۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک روزنامه صهیونیستی از سفر هیأت آمریکایی به سرزمین‌های اشغالی برای بررسی پرونده اشغال مناطقی در کرانه باختری خبر داد.


در شرایطی که هنوز نتایج مشورت‌ها و نشست‌های دولت آمریکا در ارتباط با طرح اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری مشخص نیست؛ یک هیأت آمریکایی قرار است امروز وارد سرزمین اشغالی شود.

به نوشته وبگاه العربی الجدید، روزنامه اسرائیل هیوم با اعلام این خبر نوشت قرار است در کنار این هیأت عالی‌رتبه، «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی و «آوی بیرکوویچ» نماینده ویژه دونالد ترامپ نیز حضور داشته باشند و مقرر است با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی-سفید دیدار کنند.

یک کارمند عالی‌رتبه در کاخ سفید به این روزنامه گفت که در مرحله کنونی هنوز تصمیم نهایی در خصوص گام‌های پیش‌رو برای اجرای طرح صلح [سازش] ترامپ (موسوم به معامله قرن) وجود ندارد و تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده است.

منابعی در کاخ سفید نیز گفتند که حضور این هیأت سیاسی در تل آویو نشان از این دارد که دولت آمریکا به وعده‌های خود به رژیم صهیونیستی وفادار است و حاکمیت [جعلی] صهیونیست‌ها بر بخش‌های بیشتری از سرزمین فلسطینیان را اعمال خواهد کرد.

در همین حال به نوشته اسرائیل هیوم، ۱۸۹ تن از اعضای کنگره آمریکا در نامه‌ای به نتانیاهو و بنی گانتر و «گابی اشکنازی» وزیر خارجه اسرائیل، مخالفت شدید خود را با برنامه اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری اعلام کرده و اجرای این طرح را موجب وارد آمدن ضربه سنگین به راه‌حل دو دولتی دانسته‌اند.

از سوی دیگر کانال «۱۲» تلویزیون رژیم صهیونیستی، امروز (جمعه)، به نقل از یک مقام فلسطینی گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، امروز (جمعه)، پیامی به تشکیلات خودگردان ارسال کرده است که در آن گفته شده که الحاق (اشغال) غور اردن (دره اردن) در دستور کار نخواهد بود.

فارس

نوشتن نظر