ادامه تظاهرات‌ها در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه‌پوست
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ادامه تظاهرات‌ها در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه‌پوست

ادامه تظاهرات‌ها در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه‌پوست

جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رسانه‌ها در آمریکا از ادامه اعتراضات در میناپولیس به دلیل قتل نژادپرستانه یک سیاه‌پوست به دست پلیس خبر‌ می‌دهند.


شبکه خبری «سی‌ان‌ان» از ادامه تظاهرات‌ها در «میناپولیس» برای اعتراض به قتل نژادپرستانه یک سیاه‌پوست آمریکایی خبر داده است.

وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته بعد از آنکه خشم عمومی از کشته شدن «جورج فلوید» به دست یک افسرسفیدپوست آمریکایی در چهارشنبه شب به زد و خورد میان نیروهای پلیس و معترضان منجر شد، صبح پنجشنبه بخش‌هایی از میناپولیس در حال سوختن در آتش است.

گزارش سی‌ان‌ان حاکی است دست‌کم دو شهر بزرگ دیگر آمریکا هم شامگاه چهارشنبه صحنه اعتراض به نژادپرستی و رفتار خشن پلیس با مظنونان غیرمسلح سیاه‌پوست بوده است.

یکی از برادرهای فلوید صبح پنجشنبه هنگام گفتن اینکه می‌خواهد تظاهرات‌ها مسالمت‌‌آمیز باشند به گریه افتاد. او با وجود این تأکید کرد که معترضان یک بار دیگر برای اعتراض به مرگ فردی سیاه‌پوست به دلیل خشونت پلیس گرد هم آمده‌اند.

«فیلونیس فلوید»، برادر سیاه‌پوست مقتول آمریکایی گفت: «من می‌خواهم همه در حال حاضر مسالمت‌آمیز رفتار کنند اما مردم درمانده و مصیبت‌زده‌اند.»

پیش از این روزنامه ایندی‍پندنت گزارش داده بود در اعترضات خیابانی به قتل «جرج فلوید» یک نفر بر اثر تیراندازی در شهر «مینیاپولیس» کشته شد.

«ای بی سی نیوز» هم روز چهارشنبه گزارش داد پلیس شهر مینیا پولیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان معترض بر روی آنها مواد شیمیایی اسپری کرد.

دوشنبه گذشته یک افسر پلیس فلوید ۴۰ ساله را که غیرمسلح بود با رفتاری خشن روی زمین خواباند. شاهدان عینی گفته‌اند این افسر زانویش را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

فارس

نوشتن نظر