صنعت کرونا و صنعت داعش ... و مجازات کردن سازنده
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»صنعت کرونا و صنعت داعش ... و مجازات کردن سازنده

صنعت کرونا و صنعت داعش ... و مجازات کردن سازنده

چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

نظرات مثبت درخصوص لزوم پرداخت غرامت از سوی چین به غرب بویژه آمریکا به دنبال شیوع کرونا در حال افزایش است و سیر صعودی به خود گرفته است، به ویژه پس از آنکه دونالد ترامپ با بیان اینکه در این زمینه اقداماتی اتخاذ خواهد کرد تاکید کرد میزان غرامت دو برابر بیش از ادعای آلمان است که مبلغ 165 میلیارد دلار بوده است.


این اولین بار است که یک کشور به دلیل شیوع یکباره و طبیعی یک ویروس در داخل مرزهای جغرافیایی اش از کشوری دیگر درخواست غرامت می کند و پرواضح است که این مطالبات در راستای جنگ تجاری میان چین و آمریکا صورت گرفته است، جنگی که موازنه آن بیشتر به نفع چین است.

به رغم آنکه تاکنون هیچ مرجع بین المللی همچون سازمان بهداشت جهانی و یا حتی سازمان های آمریکایی همچون سی آی ای از ادعاهای ترامپ علیه چین حمایت نکرده اند، ادعاهایی مبنی بر اینکه کرونا در آزمایشگاههای چین تولید شده است و یا اینکه چین درخصوص شیوع کرونا با جهانیان شفاف نبوده و درست اطلاع رسانی نکرده است. با این حال، ما فرض می كنیم كه چین مسئول است و كرونا از آزمایشگاه های این کشور بیرون آمده و باید جبران خسارت هایی را كه ویروس کرونا به آمریکایی ها و اقتصاد آمریكا وارد كرده، بپردازد، آنوقت تکلیف خسارت هایی که ملت های منطقه به دنبال اقدامات ویران کننده طالبان و داعش و همه ویروس های تروریستی متحمل شده اند چه می شود، ویروس های تروریستی که از آزمایشگاه های آمریکا استخراج شده اند و خسارت هایی که ویروس کرونا وارد کرده، در برابر خسارت های ناشی از تروریسم ساخته و پرداخته آمریکا به حساب نمی آید.

ویروس های طالبان و داعش و دیگر گروه های تندرو مانند ویروس کرونا نیست که آمریکا از آن به عنوان اهرم فشاری علیه چین در جنگ تجاری اش با این کشور استفاده می کند بدون اینکه دلایل و شواهد علمی دال بر دست داشتن چین در تولید این ویروس داشته باشد. طبق اذعان خود مسئولان ارشد آمریکایی، این ویروس ها صد درصد ساخت آمریکا هستند که در کشورها و علیه ملت ها خونریزی می کنند و دهها میلیون کشته یا مجروح یا آواره در عراق، سوریه، افغانستان، لیبی، یمن، الجزائر، صومالی و مالی و بسیاری دیگر از کشورها بر جای گذاشته اند.

چگونه ممکن است ملت هایی که میلیون ها تن از آنها در نتیجه فتنه هایی که آمریکا از طریق ویروس های داعشی و طالبانی اش در کشورهایشان کشته یا مجروح و یا در دریاها هنگام فرار از جنگ غرق شده اند و همچنین اقتصاد کشورهایشان فروپاشیده و دچار فاجعه شده اند، غرامت دریافت نکنند؟ آیا این دولت ها و ملت ها قدرت لازم را برای تحمیل اراده و خواست شان بر آمریکا دارند تا از آن غرامت دریافت کنند همانطور که آمریکا به دنبال دریافت غرامت از چین است؟ آیا طرف بین المللی که زیر سلطه آمریکا و غرب نباشد، وجود دارد که بتوان برای دریافت غرامت به کمک آن تکیه کرد؟

این سوال ها را مطرح می کنیم با اینکه می دانیم تا زمانی که سخن حقی جز زور نیست پاسخی برای آنها وجود ندارد. این قدرت وحشی و به دور از اخلاقیات و ارزش های انسانی، قدس، کرانه باختری و جولان سوریه را تقدیم "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی کرده و کودکان یمنی را می کشد و به رغم مخالفت عراقی ها، قصد ادامه حضور و اشغالگری در عراق را دارد، همچنانکه این قدرت وحشی نفت سوریه را در روز روشن غارت و خزانه سعودی ها را با وقاحت تمام خالی می کند و در لبنان با هدف ضر به زدن به نیروهای مقاومت از جمله حزب الله، بذر فتنه و اختلاف می پاشد و ملت ایران را که علیه هیمنه دروغین آن به پا خاسته اند، محاصره می کند، اقدامات وحشیانه ای دیگر از جمله پرتاب بمب های هسته ای در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن کرده و ویتنام، کره، عراق و افغانستان را اشغال کرده است بدون اینکه ذره ای غرامت به قربانیان این کشورها پرداخت کند؛ زیرا فکر می کند حق با آن است و دیگران، ضعیف و باطل هستند.

نوشتن نظر