کاهش رتبه اعتباری کشورهای عربی منطقه در پی شهادت سردار سلیمانی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»کاهش رتبه اعتباری کشورهای عربی منطقه در پی شهادت سردار سلیمانی

کاهش رتبه اعتباری کشورهای عربی منطقه در پی شهادت سردار سلیمانی

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

موسسه اس اند پی گلوبال اعلام کرد، به دنبال شهادت سردار سلیمانی، رتبه اعتباری کشورهای بحرین، قطر و عمان بیشترین آسیب را از تداوم و گسترش درگیری ها در منطقه خلیج فارس متحمل خواهد شد.


به گزارش رویترز، موسسه اس اند پی گلوبال اعلام کرد، به دنبال شهادت سردار سلیمانی، رتبه اعتباری کشورهای بحرین، قطر و عمان بیشترین آسیب را از تداوم و گسترش درگیری ها در منطقه خلیج فارس متحمل خواهد شد.

تحلیلگران این موسسه در گزارش خود آورده اند، اگر تنش ها باز هم رو به فزونی برود، خروج سرمایه و تضعیف رشد اقتصادی، منافع مالی ای را که ممکن است از قِبل رشد قیمت نفت عاید این کشورها کند، خنثی خواهد کرد.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: «از نظر ما بحرین و قطر به دلیل نیاز بالا به تامین مالی خارجی بیش از دیگران در معرض فرار سرمایه ها قرار دارند.»

«وابستگی عمان به بدهی های خارجی نیز یکی از عوامل کلیدی ای است که چشم انداز منفی ما را در مورد رتبه کشوری ب ب/ب این کشور شکل می دهد. افزایش بیشتر تنش می تواند فشار بیشتری را از طریق بالا بردن هزینه خدمات استقراض بر اقتصاد این کشور وارد نماید.»

این موسسه فعال در زمینه رتبه اعتباری کشورها همچنین به ابوظبی، کویت، عربستان و قطر توصیه کرده که«با استفاده از دارایی های خارجی دولتی عظیم خود، ضربه گیرهای مالی بهتری را» در برابر تلاطمات مالی ناشی از شهادت سردار سلیمانی برای اقتصادهای خود فراهم سازند. به علاوه در این گزارش اضافه شده که درجه بالای ریسک سیاسی عراق در شکل دهی رتبه اعتباری "ب-" این کشور موثر بوده است.

تسنیم

نوشتن نظر