آقای ترامپ بازی بدی را شروع کردی!
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»آقای ترامپ بازی بدی را شروع کردی!

آقای ترامپ بازی بدی را شروع کردی!

شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

- اینکه نام قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس درصدر اخبار رسانه های جهانی نشست بزرگی ایشان را نشان داد و "ترند" شدن نام فرمانده سپاه قدس ایران در عالم رسانه نشان داد که وی و البته فرمانده حشدالشعبی بزرگتر از حد تصور مقامات آمریکایی بوده اند. بر همین اساس بمیزانی که آگاهی نسبت به عظمت شخصیت این دو شهید در نزد افکار عمومی جهان مکشوف گردید ترامپ، پمپئو و کاخ سفید درصدد توجیه این مساله برآمدند و اتهاماتی چون برنامه ریزی سردار سلیمانی برای کشتن نیروهای آمریکایی را رسانه ای کردند امری که قطعاً از حجم و میزان تصمیم جمهوری اسلامی و محور مقاومت برای انتقام گیری از آمریکا نخواهد کاست.

- عبارت "جنگ جهانی سوم" دیگر ترند امروز فضای مجازی بود، مساله ای که نشان می‌دهد آمریکا با ترور این شهدا وارد بازی خطرناکی شده است که آغازگر آن است اما لزوما پایان دهنده آن نخواهد بود.

- ترامپ که طی یکسال و نیم گذشته و در سایه تحریم و تهدید نتوانسته است ایران را بپای میز مذاکره بکشاند این بار پس از مبادرت به این اقدام خطرناک مجدداً حرف سابق خود را تکرار کرد که ایرانیان در مذاکرات معمولاً موفق بوده اند. این در حالی است که در این مساله کاملا ویژه، حتما و اکیداً نه تنها مردم و مسئولان ایرانی که حداقل ملت‌های منتسب به "محور مقاومت" جز به انتقام به چیز دیگری نمی‌اندیشند.

- چندی پیش رهبر ایران در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران از ایشان خواست تا "توسعه محور مقاومت" را در دستور کار خود قرار دهند. امروز و پس از شهادت "سپهبد سلیمانی" بلافاصله جانشین وی معرفی شد این یعنی آنکه ماموریت محوله بی کم و کاست و البته با سرعت و شدتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد و البته اولین بخش ازاین ماموریت بنظر "تادیب ترامپ" خواهد بود.

- امروز دیگر قاسم سلیمانی در میان ما نیست اما فرد فرد همرزمان او در حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حشد الشعبی و حشد العشایری عراق، جهاد اسلامی، حماس، رزمندگان سوری، فاطمیون، زینبیون و بالاخره ملت‌های این کشورها قاسم سلیمانی‌ها و ابومهدی مهندس‌هایی هستند که بر توسعه دایره محور مقاومت از منطقه به جهان اصرار بلیغ دارند.

- ترامپ در خلال ماه های اخیر بسیار اصرار داشت تا در دام جنگ نیابتی بخاطر اسرائیل و دیگران نیفتد اما از همان ابتدا افکار و رفتار هیجانیش نشان میداد که سرانجام در این گرداب درخواهد غلطید. اینک و در شرایط جدید با هر تحلیل و انگیزهای که به این ترورشوم مبادرت کرده باشد گریزی از تحمل عواقب آن ندارد. پیشتر مکرر گفته شده بود که همه منافع امریکا درمنطقه درتیررس موشکهای ایران قراردارند والبته تاکید شده بود دوران بزن دررویی مدتهاست به پایان رسیده است .ترامپ اگر به این دو مقوله توجه نکرد حالا باید در توئیتی که فقط درا ان امده است "بسم الله الرحمن الرحیم"بسیار متاملانه تدقیق کند.

نوشتن نظر