300 نظامی روسیه برای انجام «ماموریت‌های خاص» وارد سوریه شدند

جمعه ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به موازات ادامه گشت‌زنی‌های نیروهای روس در شرق فرات، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد ۳۰۰ پلیس نظامی این کشور برای انجام «ماموریت‌های خاص» وارد سوریه شده‌اند.


به دنبال توافق اخیر سران روسیه و ترکیه درباره تحولات شمال سوریه، وزارت دفاع روسیه از استقرار ۳۰۰ مامور پلیس نظامی جدید این کشور در سوریه خبر داده است.

این نیروهای نظامی از واحد مستقر در جمهوری چچن وارد سوریه شده‌اند تا به گفته وزارت دفاع روسیه در سوریه به انجام «ماموریت‌‎های خاص» مشغول شوند.

این وزارتخانه خبر داد، نیروهای پلیس نظامی روسیه برای کمک به تضمین امنیت، حفظ نظم و قانون و کمک به روند خروج عناصر کُرد به فاصله ۳۰ کیلومتری مرز ترکیه و سوریه گشت‌زنی می‌کنند.

روز پنجشنبه (دیروز) یک منبع در وزارت دفاع روسیه گفته بود که طی هفته جاری دو گردان پلیس نظامی شامل ۲۶۷ خدمه و ۳۳ یگان تجهیزات نظامی به سوریه اعزام خواهد شد.

به گفته مقام‌های روسیه، حضور پلیس نظامی این کشور با مجوز دولت سوریه و برای تسهیل روند خروج نیروهای یگان‌های مدافع خلق (ی.پ‌.گ) و تسلیحات آنها از مرز ترکیه اتجام می‌شود.

تحرکات اخیر در حالی صورت می‌گیرد که بعد از دیدار سران روسیه و ترکیه، دو کشور به یک توافق ۱۰ بندی در خصوص تحولات شمال سوریه رسیدند.

فارس