پیونگ‌یانگ: رویکرد خصومت‌آمیز آمریکا عامل بن‌بست در مذاکرات است

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک ژنرال بلندپایه ارتش کره شمالی با انتقاد از اقدامات واشنگتن علیه پیونگ‌یانگ، گفت رویکرد خصومت‌آمیز آمریکا به بروز بن‌بست در مذاکرات دو کشور منجر شده است.


یک ژنرال ارشد ارتش کره شمالی روز دوشنبه با انتقاد از رویکرد خصومت‌آمیز واشنگتن علیه کره شمالی، آمریکا را به ایجاد بن‌بست در مذاکرات دو کشور متهم کرد.

به نوشته نشریه «گلوبال‌تایمز»، ژنرال «کیم هیونگ ریونگ» معاون وزارت نیروهای مسلح خلق کره شمالی که در کنفرانس امنیتی «شیانگشان» چین صحبت می‌کرد، گفت پیونگ‌یانگ برای ایجاد ثبات در شبه جزیره کره تلاش کرده و در عین حال با نیروهای متخاصمی که به دنبال نقض تمامیت ارضی کره شمالی هستند، در حال مبارزه است.

وی افزود: «کره شمالی اراده‌ای قدرتمند دارد و همواره اقدامات مثبتی در جهت کمک به جهان از جمله از طریق برگزاری نشست میان دو کره، بیانیه شبه جزیره و توافق نظامی میان دو کره، در دستور کار قرار داده است.»

کیم گفت با وجود تلاش‌های پیونگ‌یانگ برای کاهش‌ها در شبه جزیره کره، «اقدامات خصمانه ایالات متحده» گفت‌وگوهای طرفین را به سمت چرخه‌ای مداوم از منازعه و بن‌بست پیش برده است.

این مقام نظامی کره شمالی همزمان کره جنوبی را هم به انبار کردن تسلیحات و همراهی با آمریکا متهم کرد و گفت این اقدامات سئول هم موجب شده تا تنش میان دو کره ادامه داشته باشد.

آمریکا و کره شمالی در دو سال اخیر چندین دور مذاکره از جمله در سطح سران دو کشور انجام داده‌اند. با وجود گام‌های کره شمالی در جهت محدود کردن برنامه اتمی، واشنگتن تاکنون از کاهش تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ خودداری کرده و مرتبا فهرست افراد و شرکت‌های کره شمالی که تحریم شده‌اند را طولانی‌تر کرده است.

دور تازه گفت‌وگوهای آمریکا و کره شمالی دو هفته پیش در شهر استکهلم سوئد برگزار شد. بعد از آن گفت‌وگوها، پیونگ‌یانگ مذاکرات را آمریکا را «مشمئزکننده» خوانده و اعلام کرد تا زمانی که رویکرد خصمانه واشنگتن تغییر نکند، پیونگ‌یانگ دیگر در این گفت‌وگوها مشارکت نخواهد داشت

فارس