۱۱ عضو طالبان با ۳ مهندس هندی مبادله شدند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»۱۱ عضو طالبان با ۳ مهندس هندی مبادله شدند

۱۱ عضو طالبان با ۳ مهندس هندی مبادله شدند

دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

هیات آمریکایی و گروه طالبان در گفت وگوهای اخیر خود در اسلام آباد با مبادله ۳ نفر مهندس هندی زندانی در نزد طالبان و ۱۱ عضو این گروه موافقت کردند.


رسانه های افغانستان روز دوشنبه اعلام کردند که افراد طالبان از زندان «بگرام» رها شده و افراد مهم این گروه نیز در بین آنها حضور دارند.

این منابع گفته اند که شیخ «عبدالرحیم» استاندار خود خوانده طالبان برای استان «کنر»، مولوی «عبدالرشید بلوچ» استاندار خودخوانده برای «نیمروز» و «عزیزالرحمان» معروف به «احسان‌الله» خواهرزاده سراج‌الدین حقانی رهبر شبکه حقانی با ۹ فرمانده دیگر درمبادله با ۳ مهندس هندی رها شده اند.

منابع خبری افغانستان نوشته اند که این مبادله در استان «بغلان» در شمال این کشور انجام شده است. گروه طالبان سال گذشته ۳ نفر مهندس یک شرکت هندی را که در بخش انرژی برق در افغانستان کار می کردند از استان بغلان ربودند.

رسانه های افغانستان نقش دولت افغانستان در رهایی و تبادل این افراد را رد کرده و گزارش دادند که دولت در جریان این معامله نبوده است.

به گزارش ایرنا، هیأت طالبان هفته گذشته به اسلام آباد سفر کردند که در جریان این سفر، برخی مقام های پاکستان با هیأت آمریکایی به هدایت «زلمی خلیل زاد» دیدار کردند.

سفر هیأت طالبان به چالشی بین کاخ ریاست جمهوری و «سپیدار» تبدیل شده چرا که با برکناری «صبغت الله احمدی» سخنگوی وزارت خارجه به دلیل اظهاراتش در باره تلاش دوباره برای آغاز مذاکرات صلح، این موضوع به رویارویی عملی بین اشرف غنی و عبدالله منجر شده است.

نوشتن نظر