برآورد ثروت گروهک داعش به روایت فارین پالیسی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»برآورد ثروت گروهک داعش به روایت فارین پالیسی

برآورد ثروت گروهک داعش به روایت فارین پالیسی

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارزش دارایی‌های گروهک تروریستی داعش از سال ۲۰۱۵ تا کنون ۴ میلیارد دلار کاهش یافته است. با این حال گروهک تروریستی داعش حالا در زمره ثروتمندترین گروهک‌های تروریستی جهان است.

ارزش دارایی‌های گروهک تروریستی داعش از سال ۲۰۱۵ تا کنون ۴ میلیارد دلار کاهش یافته است.

بر اساس آمار‌های ارائه شده از سوی فارین پالیسی، دارایی داعش در سال ۲۰۱۵ به ۶ میلیارد دلار می‌رسید، اما در حال حاضر میزان دارایی این گروهک تروریستی به ۲ میلیارد دلار رسیده است.

با این حال گروهک تروریستی داعش حالا در زمره ثروتمندترین گروهک‌های تروریستی جهان است. اما این ثروت هنگفت از راه‌های عجیب و باور نکردنی به دست می‌آید؛ از شناسایی ثروتمندان در کشور‌های همسایه تا قاچاق پول و آثار باستانی.

آنچه که باعث شد داعش به یکی از ثروتمندترین گروهک‌های تروریستی تاریخ تبدیل شود، به اتفاقات سال ۲۰۱۵ باز می‌گردد. در این سال ارزش دارایی این گروهک به ۶ میلیارد دلار نزدیک شد، ولی اکنون ارزش دارایی‌های آن‌ها به ۲ میلیارد دلار رسیده است. در شرایط کنونی ۹۸ درصد فعالیت گروهک تروریستی داعش متوقف شده است.

آن طور که گفته شد قبل از این بیشتر درآمد این گروهک تروریستی از طریق فروش نفت و گاز تامین می‌شود که بر اساس آخرین گزارش‌ها در سال ۲۰۱۵ این گروهک تروریستی توانست ۵۰۰ میلیون دلار از طریق فروش نفت و گاز به دست آورد. منبع درآمدی بعدی این گروه اخاذی و گرفتن مالیات از مردم است. تنها در سال ۲۰۱۵ این گروهک نزدیک به ۳۶۰ میلیون دلار از این محل درآمد داشت.
منبع: خبرانلاین

نوشتن نظر