بمب افکن های سوریه مانع پیشروی کاروان نظامی ترکیه به سوی خان شیخون شدند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»بمب افکن های سوریه مانع پیشروی کاروان نظامی ترکیه به سوی خان شیخون شدند

بمب افکن های سوریه مانع پیشروی کاروان نظامی ترکیه به سوی خان شیخون شدند

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شبکه خبری راشاتودی در خبری فوری اعلام کرد: جنگنده بمب افکن های ارتش سوریه، مسیر یک کاوران نظامی ترکیه را که به سمت خان شیخون در حرکت بود، بمباران کردند.


کاروان نظامی ترکیه که شامل ۲۵ خودروی زرهی و کامیون حامل تجهیزات نظامی امروز (دوشنبه) به سمت خان شیخون در حرکت بود که جنگنده بمب افکن هایی ارتش سوریه با بمباران این کاوران مانع ادامه حرکت آنان به سوی خان شیخون شدند.
حساب توییتر یک فعال سوری در شبکه اجتماعی توییتر نیز فیلمی را منتشر کرده است و در آن صحنه هایی را نشان می دهد
که ادعا شده لحظات حمله جنگند های ارتش سوریه به کاروان نظامی ترکیه است.
ارتش سوریه از سه ماه پیش عملیات ورود به جنوب استان ادلب و شمال استان حماه را آغاز کرد، در این میان چندین مرتبه با میانجی گری برخی طرف ها آتش بس اعلام شد اما تروریست های جبهه النصره آشکارا آن را نقض کردند و عزم ارتش سوریه برای آزادسازی ادلب بیش از پیش جزم شد.

نیروهای ارتش سوریه از شب گذشته وارد بخش های شمالی شهر خان شیخون شده اند و تروریست ها اکنون در حال فرار به سمت مرزهای ترکیه هستند.
به گزارش ایرنا، خان شیخون، حلقه ارتباطی محورهای شرقی، غربی و شمالی ادلب است و آزاد سازی آن به مثابه گام نخست بازگشایی مسیر حلب به عنوان پایتخت اقتصادی سوریه به دمشق پایتخت سیاسی این کشور است.
اهمیت نظامی خان شیخون نیز در این است که کنترل آن به ارتش سوریه این امکان را می دهد که به راحتی به سمت شمال یعنی "معره النعمان" حرکت کند؛ منطقه ای که به دلیل اینکه حلقه ارتباط مسیرهای بین‌ المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است، به نوبه خود حائز اهمیت زیادی است.

العالم

نوشتن نظر