الحوثی خطاب به ترامپ: کشورهای عربی را بدوش اما نه به بهانه یمن!
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»الحوثی خطاب به ترامپ: کشورهای عربی را بدوش اما نه به بهانه یمن!

الحوثی خطاب به ترامپ: کشورهای عربی را بدوش اما نه به بهانه یمن!

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهور آمریکا گفت ترامپ می‌تواند کشورهای عربی خلیج فارس را بدوشد ولی نه به بهانه یمن.

«محمد علی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی یمن به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا در مورد یمن واکنش نشان داد و از او خواست به «دوشیدن» کشورهای عربی ادامه دهد.

او در حساب توییتری خود نوشت: «ترامپ در تقابل خود با ایران در تنگه هرمز شکست خورده است؛ برای همین، دوباره برگشته و می‌خواهد به وسیله یمن، [کشورهای عربی] خلیج [فارس] را بدوشد».

دونالد ترامپ دیروز طی اظهاراتی مدعی شد که ایران در یمن حضور دارد و باید از این کشور خارج شود. یمن به گواه سازمان‌های بین‌المللی و اعتراف ائتلاف سعودی بیش از چهار سال است که در محاصره زمینی، دریایی و هوایی این ائتلاف بوده و ارتباط آن با خارج کاملا قطع است.

محمد علی الحوثی در ادامه توییت خود نوشت: «ترامپ باید در بازی کثیف خود، [کشورهای عربی] خلیج [فارس] را به دور از یمن بدوشد».

تعبیر دوشیدن در حوزه مسائل سیاسی بیشتر برای نحوه تعامل آمریکا با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس استفاده می‌شود. دونالد ترامپ خود برای اولین بار در جریان رقابت‌های انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آل سعود را «گاو شیردهی» خواند که در صورت تمام شدن شیرش باید سر آن را برید.

فارس

1 نظر

  • لینک نظر شتر علیه السلام شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳ نوشته شده توسط شتر علیه السلام

    به این عربا فقط بگو دیگه شنا کنن برن بهشت.... فرودگاههاشون رو که زدید. شاید همین خطوط دریا باعث بشه بتونن رنگ خدا رو ببینن! عربا پول بدن خدا رو راضی کنن استغفرالله. دست های هم دیگه رو محکم گرفتن دارن از اتوبان شیخ زاید رد میشن.......... ماشین میزندتون. درد میگیره! سخته !

نوشتن نظر