عربستان: ریاض از راه حل سیاسی در یمن حمایت می‌کند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»عربستان: ریاض از راه حل سیاسی در یمن حمایت می‌کند

عربستان: ریاض از راه حل سیاسی در یمن حمایت می‌کند

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون وزیر دفاع عربستان که کشورش در قالب یک ائتلاف نظامی از چند سال پیش یمن را آماج حملات هوایی، زمینی، دریایی و محاصره قرار داده است، اعلام کرد: ریاض از راه حل سیاسی برای بحران یمن حمایت می کند.


شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز در حساب توئیتری خود افزود: راه حل سیاسی که ما از آن حمایت می کنیم، پایبندی کامل شبه نظامیان حوثی (جنبش انصارالله یمن) به مفاد مورد توافق یمنی‌ها را می طلبد و این چیزی است که موافقتنامه استکهلم را تضمین می کند.

سفیر سابق عربستان در آمریکا و برادر ولیعهد این کشور همچنین اظهار داشت: روز دوشنبه با فرستاده سازمان ملل در امور یمن دیدار کردم و به او درباره علاقه‌مندی عربستان به ملت برادر یمن، اطمینان دادم.

مارتین گریفیت نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن روز گذشته گفته بود که در دیدارش با خالد بن سلمان، حمایت عربستان از راه حل سیاسی در یمن را بررسی کرده است.

وی افزود که با معاون وزیر دفاع عربستان درباره خروج یمن از تنش‌های منطقه ای گفت و گو کرده است.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.

این جنگ همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است؛ به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را «بزرگ ترین فاجعه انسانی» نامید.

نوشتن نظر