تاکید انگلیس و جبل‌الطارق بر کاهش فوری تنش ها درباره نفتکش توقیف شده
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تاکید انگلیس و جبل‌الطارق بر کاهش فوری تنش ها درباره نفتکش توقیف شده

تاکید انگلیس و جبل‌الطارق بر کاهش فوری تنش ها درباره نفتکش توقیف شده

يكشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

تاکید انگلیس و جبل‌الطارق بر کاهش فوری تنش ها درباره نفتکش توقیف شده

جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس و فابیان پیکاردو، وزیر اعظم دولت محلی جبل‌الطارق در تماس تلفنی پیرامون اهمیت کاهش فوری تنش ها برسر نفتکش توقیف شده گریس ۱ با در نظر گرفتن آنچه اجرای تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه خوانده شد، توافق کردند.

العالم-اروپا

به گزارش وزارت امور خارجه انگلیس، پیکاردو برای آزادی اموال توقیف شده به مدعی قانونی، به این شرط که ضمانت های لازم را مبنی براینکه راهی سوریه نمی شود دریافت کند، اعلام آمادگی کرده است.

هانت همچنین به گفت وگوی تلفنی با همتای ایرانی خود محمد جواد ظریف اشاره کرد و گفت: امروز در گفت وگو با وزیر خارجه ایران تاکید کردم که تصمیم جبل الطارق برای توقیف گریس ۱ به مقصد آن ربط داشته و نه مبداء آن.
رسانه‌های غربی ۱۳ تیرماه جاری خبر توقیف نفتکش «گریس ۱»، حامل نفت ایران را اعلام کردند و مدعی شدند؛ این کشتی به علت نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف شده است.
مقام‌های ایرانی با تکذیب ادعای انگلیس، اعلام کردند که سوریه مقصد این نفتکش نبوده و بندر بنی یاس ظرفیت پهلوگیری این شناور عظیم را ندارد.
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان دیروز با یادآوری مخالفت‌های اتحادیه اروپا با تحریم‌ها و قوانین فراسرزمینی، گفت: ادعاهای لندن درباره توقیف نفتکش حامل نفت ایران به لحاظ حقوقی قابل اعتنا نیست و از انگلیسی‌ها می‌خواهیم هر چه زودتر این نفتکش را رها کنند.
سفیر ایران در انگلیس نیز امروز هشدار داد: اگر نفتکش و محموله ایران آزاد نشود، اقدام انگلیس بی پاسخ نمی‌ماند.
وی تصریح کرد که انگلیس با اشتباه محاسباتی در توقیف غیر قانونی نفتکش [ایران] نباید دوباره اشتباه خود را تکرار کند.
هانت عصر شنبه اعلام کرد: اگر مطمئن شویم نفتکش ایرانی به سوریه نمی رود، به آزادی آن را کمک می کنیم.

ایرنا

نوشتن نظر