اعلام هویت دو شیعه به شهادت رسیده در تیراندازی نظامیان نیجریه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اعلام هویت دو شیعه به شهادت رسیده در تیراندازی نظامیان نیجریه

اعلام هویت دو شیعه به شهادت رسیده در تیراندازی نظامیان نیجریه

چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه طرحی برای انتقاد از اقدامات ضدحقوق بشری عربستان سعودی معرفی کرده است.

«جیم ریش»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا طرحی با هدف ادعایی مقابله با اقدامات ضدحقوق بشری عربستان سعودی و در انتقاد از «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی معرفی کرده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، طرح سناتور ارشد آمریکایی، علی‌رغم انتقاد از عربستان سعودی، فروش سلاح به این کشور را متوقف نمی‌کند.


این طرح که مفاد آن امروز چهارشنبه منتشر شده خواستار اعمال تحریم‌های مسافرتی علیه برخی از اعضای خاندان سلطنتی عربستان سعودی است. ریش قبلاً گفته بود می‌خواهد طرحی معرفی کند که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا آن را امضا کند.

سخنانی که قبلاً ترامپ در بحبوحه جنجال‌ها بر سر ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی مطرح کرده نشان می‌دهد او نمی‌خواهد انتقاد از حکومت سعودی به قراردادهای تسلیحاتی آمریکا با این کشور لطمه وارد کند.

طرح این سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی دو حامی دموکرات دارد: «جینی شاهین» و «کریس کونز.»

با آنکه نمایندگان هم‌حزبی ترامپ اکثریت کرسی‌ها را در مجلس سنای آمریکا در اختیار دارند این مجلس ماه گذشته با ترامپ مخالفت کرد و به قطعنامه‌ای که خواستار ممنوع کردن فروش سلاح به عربستان سعودی بود رأی مخالف داد.

این قطعنامه که هنگام تصویب آن شمار زیادی از نمایندگان جمهوری‌خواه با دموکرات‌ها همراه شدند به دنبال لغو برنامه دولت ترامپ برای دور زدن کنگره جهت فروش سلاح به عربستان سعودی بود.

دولت دونالد ترامپ روز سوم خردادماه سال جاری با بهانه کردن «تشدید تنش‌ها با ایران» خواستار تسریع روند فروش چندین میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی و سایر کشورها شد.  رئیس‌جمهور آمریکا در صورت اعلام وضعیت اضطرار ملی می‌تواند مفاد مندرج در قوانین کنترل تسلیحاتی را نادیده گرفته و بدون مجوز کنگره سلاح بفروشد.
منبع: فارس

نوشتن نظر