انتقاد رئیس جمهوری لبنان از اقدام آمریکا علیه حزب الله

چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

"میشل عون" رئیس جمهوری لبنان ضمن ابراز تاسف از تحریم آمریکا علیه سه تن از اعضای حزب الله اعلام کرد، این موضوع را با مسئولان آمریکایی پیگیری خواهد کرد تا اقدام لازم انجام شود.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، عون روز چهارشنبه اظهار داشت، این اقدام آمریکا که در فواصل زمانی مختلف تکرار می‌شود با مواضع پیشین این کشور مبنی بر تاکید بر پایبندی لبنان و بخش بانکی آن به توافقنامه‌های بین المللی مرتبط با پولشویی و جلوگیری از استفاده پول در حملات تروریستی و یا سایر اقداماتی که مشمول مجازات قانون بین المللی است در تعارض می باشد.

وی تاکید کرد، لبنان از متوسل شدن آمریکا به چنین اقداماتی به ویژه علیه دو نماینده منتخب متاسف است و این موضوع را با مسئولان ذیربط آمریکا پیگیری می‌کند تا اقدام لازم را در این خصوص انجام دهد.

به گزارش ایرنا، وزارت خزانه داری آمریکا دیروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای که مغایر با حق حاکمیت دولت لبنان است، تحریم‌های جدیدی را علیه دو عضو پارلمان این کشور که از اعضای ارشد حزب الله هستند، وضع کرده و از دولت لبنان خواست ارتباط خود را با این افراد قطع کند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا نام «محمد رعد» رئیس «فراکسیون وفاداری به مقاومت»، "امین شری" از نمایندگان این حزب در پارلمان و همچنین "وفیق صفا" مسئول بخش امنیتی حزب الله لبنان ذکر شده است.

پیش از این سعد حریری نخست وزیر لبنان در واکنش به این اقدام آمریکا خاطرنشان کرده بود که این تحریم ها نه بر مجلس و نه بر فعالیت نمایندگان مجلس و وزیران تاثیری نخواهد داشت.