آمریکا 3 نفر را در ارتباط با حزب‌الله لبنان تحریم کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»آمریکا 3 نفر را در ارتباط با حزب‌الله لبنان تحریم کرد

آمریکا 3 نفر را در ارتباط با حزب‌الله لبنان تحریم کرد

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزارت خزانه‌داری آمریکا 3 نفر را در ارتباط با حزب‌الله لبنان به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد که 2 نفر از آنها از اعضای پارلمان لبنان هستند.


وزارت خزانه‌داری آمریکا 3 نفر را در ارتباط با حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا «امین شری»، «محمد رعد» و «وفیق صفا» را به لیست تحریم‌های اصطلاحا ضد تروریستی خود اضافه کرده است. امین شری و محمد رعد دو عضو پارلمان لبنان هستند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد که این سه نفر، از جایگاه خود برای تسهیل دستورالعمل حزب‌الله و ایران استفاده می‌کردند و از جامعه بین‌الملل خواست تا هر دو بخش نظامی و سیاسی حزب‌الله را در لیست تروریستی قرار دهند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اوایل اردیبهشت ماه نیز 2 شخص و 3 نهاد وابسته به حزب‌الله لبنان را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرده بود.

آمریکا همچنین در اردبیبهشت ماه در راستای اقدامات خود ضد حزب‌الله لبنان پاداش 10 میلیون دلاری برای ارائه اطلاعات درباره 3 عضو حزب‌الله لبنان در نظر گرفته بود.

آمریکا از سال 1997 میلادی، حزب‌الله لبنان را در لیست سازمان‌های تروریستی خود قرار داده است.

رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا در ماه‌های گذشته در تلاش برای محدود کردن فعالیت‌های حزب‌الله لبنان، کشورهای اروپایی را نیز برای تروریستی اعلام کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده‌اند. از سوی دیگر واشنگتن در این ماه‌ها در تلاش برای پایین آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان، چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است.

فارس

نوشتن نظر