فعالیت‌های مخفیانه ولیعهد سعودی‌ در آفریقای جنوبی/ شبکه مخفی نقل و انتقال بین المللی پول
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»فعالیت‌های مخفیانه ولیعهد سعودی‌ در آفریقای جنوبی/ شبکه مخفی نقل و انتقال بین المللی پول

فعالیت‌های مخفیانه ولیعهد سعودی‌ در آفریقای جنوبی/ شبکه مخفی نقل و انتقال بین المللی پول

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شبکه‌ای بین‌المللی در یک منطقه حفاظت‌شده در آفریقای جنوبی، برای نگهداری و سرمایه‌گذاری ثروت ولیعهد و دیگر شاهزاده‌های سعودی مشغول فعالیت است.

طی تحقیقات آفریقای جنوبی سرنخ‌هایی از محل نگهداری ثروت شاهزاد‌های سعودی به دست آمده است.

تحقیقات پایگاه اطلاع‌رسانی «اما بنگان» نشان می‌دهد شبکه‌ای بین‌المللی در یک منطقه حفاظت‌شده در آفریقای جنوبی، برای نگهداری و سرمایه‌گذاری ثروت شاهزاده‌های سعودی مشغول فعالیت است.

بر اساس گزارش این پایگاه اطلاع‌رسانی، مقر اصلی این فعالیت‌ها در فاصله ۴۰ دقیقه از شمال شهر «لوئیس ریچارد» قرار دارد. محلی بسیار بزرگ که با فنس‌های متصل به برق، تا جایی که چشم کار می‌کند، امتداد پیدا کرده است.

روزانه شماری از افراد ناشناس در میان ابهام ساکنان محلی به داخل این محل رفت‌وآمد می‌کنند. گفته می‌شود این منطقه مساحتی بالغ بر ۱۲ هکتار دارد و ادعا می‌شود در داخل آن منطقه شکارگاهی خصوصی ساخته شده که برخی از اعضای خانواده حاکم عربستان برای خوشگذرانی و شکار به آنجا می‌روند.

به گفته اهالی این منطقه، مساله هرچه باشد، تمامی فعالیت‌های درون این منطقه محرمانه است. این در حالی است که طبق تحقیقات «اما بنگان» و با استناد به اطلاعات افشاشده در اسناد «پاناما»، «پارادایس» در کنار برخی از منابع دیگر، نشان می‌دهد که شبکه‌ای جهانی از شرکت‌های خارجی به شاهزاده‌های سعودی برای سرمایه‌گذاری‌های پشت پرده ثروت‌شان کمک می‌کند و در این میان این شکارگاه که «اکلاند» نام دارد به عنوان کانون اصلی این فعالیت‌ها زیر نظر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان مشغول فعالیت است.

یکی از شکارچیان این شکارگاه فاش کرد تا سه سال پیش این منطقه در مالکیت یک ثروتمند اسپانایی بوده، اما بعد از آن به سعودی‌ها فروخته شده است. در این گزارش مفصل به نحوه رفت‌وآمد شاهزاده‌های سعودی به این منطقه هم اشاره و نام شرکت‌های مختلفی را هم که اقدام به نقل و انتقال پول برای آن‌ها می‌کنند ذکر شده است.

به گفته این پایگاه اطلاع‌رسانی، سفارت عربستان در کیپ‌تاون حاضر به اظهارنظر درباره این اطلاعات نشده است.

نوشتن نظر