مسلمانان نیویورک به آسیب دیدگان آتش سوزی کمک کردند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»مسلمانان نیویورک به آسیب دیدگان آتش سوزی کمک کردند

مسلمانان نیویورک به آسیب دیدگان آتش سوزی کمک کردند

جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کمک نقدی ۲۴ هزار دلاری از سوی جامعه اسلامی شهر آلبانی در ایالت نیویورک به آسیب دیدگان آتش سوزی در هفته گذشته اهدا شد.

جمعی از مسلمانان شهر آلبانی در ایالت نیویورک آمریکا بیش از ۲۴ هزار دلار برای پشتیبانی از کسانی که دوشنبه گذشته خانه هایشان را در آتش سوزی خیابان برادفورد از دست داده بودند اهدا کردند.

نزدیک به 60 نفر از خانواده هایی که اموال شان را در آتش سوزی از دست داده اند پناهندگان سکونت داده شده از کشورهای افغانستان، برمه، عراق، بنگلادش و نپال هستند.

شمشاد احمد یکی از عوامل جمع آوری کمک های مالی در این باره گفت: مسجد به هر خانواده 1 هزار دلار از بودجه خودش داده است. کمپین اهداءکنندگان به سرعت در روز سه شنبه پس از آتش سوزی آغاز شد. بسیاری از کمک های اهدایی تنها چند دلار ناچیز بود که روی هم جمع شدند.

احمد گفت: یک عضو مسجد در حال جمع آوری کمک های مالی است و کمک های نقدی را مستقیما به خانواده ها می دهد تا به آنان برای بازسازی خانه هایشان کمک رسانی کند. آن ها همه چیزشان را از دست داده اند. هیچ اثاثیه ای برایشان باقی نمانده است و لباسی هم ندارند. به خودشان مربوط است که چه اثاثیه و لباس هایی خریداری کنند.

به گفته سازمان آتش نشانی، 7 خانه مسکونی در آتش سوخته و خانه هشتم پس ازاینکه شعله های آتش به زیر شیروانی رسیده و به ساختمان  همسایه نشت کرده آسیب زیادی دیده است. بازرسان آتش نشانی مشکل الکتریکی را علت آتش معرفی کرده اند.

نوشتن نظر