جمعیت آوارگان جهان به بیش از ۶۲ میلیون نفر رسید
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»جمعیت آوارگان جهان به بیش از ۶۲ میلیون نفر رسید

جمعیت آوارگان جهان به بیش از ۶۲ میلیون نفر رسید

دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بر اساس آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد جمعیت آوارگان در جهان تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۶۲ میلیون نفر رسیده است.

آمارهای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد نشان می‌دهد روند صعودی تغییرات جمعیتی آوارگان جهان همچنان ادامه دارد و این رقم به بالاترین حد پس از جنگ دوم جهانی رسیده است.

به نوشته پایگاه «اکسیوس»، تا پایان سال ۲۰۱۷ میلیاد ۶۲.۱ میلیون نفر در جهان آواره و پناهجو بوده‌اند، که این رقم معادل بیست و یکمین کشور پرجمعیت جهان است. بیش از نیمی از این جمعیت کمتر از ۱۸ سال سن دارد.

نمودار تغییر جمعیت آوارگان در جهان نشان می‌دهد در سال‌های اخیر تعداد افرادی که به دلیل بحران‌های مختلف مجبور به ترک محل زندگی خود شده‌اند، دائما رو به رشد بوده است.

جمعیت آوارگان جهان به بیش از ۶۲ میلیون نفر رسید

سوریه، افغانستان، سودان جنوبی، میانمار و سومالی پنج کشوری هستند که در سال‌های گذشته منبع بیشترین جمعیت آواره و پناهجو بوده‌اند.

جنگ‌های داخلی، تغییرات اقلیمی و خشونت‌های قومی از جمله مهمترین دلایل بروز بحران رو به رشد پناهجویان در سال‌های اخیر به شمار می‌آید. این وضعیت پیامدهای سیاسی‌ای نیز به همراه داشته که قدرت گرفتن جریان‌های راستگرای بیگانه‌ستیز از جمله آن‌هاست.
منبع: فارس

نوشتن نظر