نامه سناتور وارن به پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا درباره نقض توافقنامه های نظامی از سوی عربستان و امارات
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»نامه سناتور وارن به پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا درباره نقض توافقنامه های نظامی از سوی عربستان و امارات

نامه سناتور وارن به پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا درباره نقض توافقنامه های نظامی از سوی عربستان و امارات

شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سناتور دموکرات آمریکایی در نامه ای خطاب به وزارتخانه های دفاع و خارجه آمریکا از آنها خواست توضیح بدهند که چرا تسلیحات آمریکایی در یمن در اختیار طرف های ثالث قرار گرفته است

به گزارش سی ان ان؛ ونیسناتور الیزابت وارن، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست؛ خواستار پاسخگویی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در مورد این موضوع شد که چگونه تسلیحات آمریکایی بدست دشمنان در یمن می افتند؟!
سناتور الیزابت وارن زمانی از این موضوع مطلع شد که گزارش اختصاصی سی ان ان پخش شد. نیما الباقر خبرنگار سی ان ان نخستین خبرنگاری بود که در این زمینه گزارش تهیه کرد.
نیما الباقر در این باره گفت: سناتور الیزابت وارن سومین عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا است که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و وزارت دفاع این کشور را مخاطب خود قرار داده است. وی اظهار نگرانی کرد که معنی این کار چیست که همپیمانان کلیدی آمریکا توافقنامه های خود با آمریکا در زمینه فروش تسلیحات را نادیده می گیرند و باعث می شوند که جان آمریکایی ها به خطر افتد. در نامه ی سناتور الیزابت وارن آمده است: "اگر این گزارش صحت داشته باشد، نگرانی های جدی ایجاد می کند که عربستان سعودی، امارات عربی متحده و سایر دولت ها توافقنامههای خود با آمریکا را نقض میکنند و تسلیحات آمریکایی را در اختیار تروریستها و سایر افراطیون خشن قرار میدهند بدون آنکه قبلا از آمریکا کسب اجازه بکنند".
سناتور الیزابت وارن -سناتور دموکرات ایالت ماساچوست- می افزاید ضرورت دارد کنگره آمریکا محدودیت های بیشتری ایجاد کند.
خبرنگار سی ان ان افزود: پیش زمینه کل این ماجرا به بن بست بین کنگره آمریکا و دولت ترامپ در مورد روابط آمریکا با عربستان سعودی مربوط می شود. حتی لیندزی گراهام که همپیمان دونالد ترامپ محسوب می شود "قانون پاسخگویی عربستان سعودی و یمن" را مطرح کرده است. ما "قطعنامه اختیار جنگ" را شاهد بودیم که به دنبال کاهش حمایت آمریکا از جنگ تحت رهبری عربستان در یمن بوده است. این قطعنامه در مجلس نمایندگان تصویب شد و اکنون قرار است به سنا برود.

نوشتن نظر