اظهارات تند پسر شاه سعودی علیه ایران، حزب‌الله و انصارالله
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اظهارات تند پسر شاه سعودی علیه ایران، حزب‌الله و انصارالله

اظهارات تند پسر شاه سعودی علیه ایران، حزب‌الله و انصارالله

پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

شاهزاده عربستان که به عنوان سفیر این کشور در آمریکا فعالیت می کند، به اظهارات تند خود علیه ایران، حزب الله لبنان و انصارالله یمن ادامه داد.

شاهزاده «خالد بن سلمان»، پسر ملک «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان سعودی و سفیر این کشور در آمریکا در یک رشته پیام در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، بار دیگر ادعاهای سخیف خود علیه ایران، حزب الله لبنان و جنبش انصارالله یمن را تکرار کرد.

بن سلمان در این باره مدعی شد: رژیم ایران به پرونده خونین خود در منطقه بسنده نکرد بلکه تلاش کرد تا در شبه جزیره عرب، یک حزب الله دیگر را تاسیس کند و حوثی های پیرو خود را قادر ساخت تا به ملت برادر یمن حمله کنند و آنها را تبدیل به ابزاری کرد که در وفاداری کامل برای یک طرف خارجی که برای بر هم زدن امنیت و ثبات منطقه تلاش می کند، از پشت به وطن خود خنجر بزنند؛ عربستان اجازه پیدایش یک حزب الله دیگر در شبه جزیره عرب را نمی دهد.

سفیر آمریکا در عربستان در ادامه ادعاهای پوچ خود نوشت: در حالی که اینها (حوثی های یمن) می پذیرند وفاداری آنها برای ایران و پروژه توسعه گری فرقه گرایانه آن باشد، سایر اعراب نمی پذیرند در راه ویرانی و تخریبی که در هر کشوری که دست ویرانگر رژیم ایران بدان امتداد می یابد، شاهد آن هستیم، وفاداری خود را از وطن هایشان تغییر دهند.

پسر پادشاه عربستان سخنان سخیف خود را این چنین ادامه داد: رژیم ایران با گفتمان دوگانه خود که ادعای برائت از جنایت هایش را می کند، به تلاش برای فریب جهان ادامه می دهد؛ این مثال هایی برای کارهایی است که از زمان تصدی قدرت انجام داده است: میلیون ها تن از ملت سوریه را به قتل رساند و آواره کرد، فرقه گرایی در عراق را برای از بین بردن یکپارچگی آن مورد حمایت قرار داد، در خاک خود به سفارتخانه ها حمله کرد و «رفیق الحریری»، نخست وزیر لبنان را نیز به قتل رساند.

بن سلمان همچنین ادعا کرد: رژیم ایران، حزب الله لبنان را به وجود آورد تا خنجری در پشت اعراب باشد؛ وفاداری کامل آن برای پروژه تهران است جایی که رژیم ایران وظایف خرابکارانه و تروریستی در منطقه را به این حزب واگذار می کند و آن را در جنگ های فرقه گرایانه خود به کار می گیرد که اعراب را در عراق و سوریه نابود و کشورهای آنها را نیز پاره کرد.

سفیر عربستان در آمریکا در پایان نیز مدعی شد: پروژه اینها بر اساس توصیف خودشان، تشکیل یک جمهوری بزرگ تحت رهبری ایران است؛ آیا این منطقی است که اعراب بپذیرند ابزاری در یک پروژه ویرانگری و تخریبی باشند که هدف آن تقسیم امت ما و به زانو درآوردن همه مخالفان این پروژه است؟ آیا اعراب می پذیرند که در برابر ولی فقیه تعظیم کنند و وفاداری آنها به جای وطن و عربیت، برای وی باشد؟
منبع: شفقنا

نوشتن نظر