رقاصی گروهی ازیهودیان در الخلیل و توهین به حرم حضرت ابراهیم(ع)
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»رقاصی گروهی ازیهودیان در الخلیل و توهین به حرم حضرت ابراهیم(ع)

رقاصی گروهی ازیهودیان در الخلیل و توهین به حرم حضرت ابراهیم(ع)

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

گروهی از یهودیان مهاجر به مدینه الخلیل، غروب روز شنبه، حرم شریف حضرت ابراهیم علیه السلام را در شهر باستانی الخلیل (حبرون) در جنوب کرانه باختری به بهانه جشن عید بانو ساره، به تصرف خود درآوردند و در آن جا به رقص و پایکوبی پرداختند.

گروهی از یهودیان مهاجر به مدینه الخلیل، غروب روز شنبه، حرم شریف حضرت ابراهیم علیه السلام را در شهر باستانی الخلیل (حبرون) در جنوب کرانه باختری به بهانه جشن عید بانو ساره، به تصرف خود درآوردند و در آن جا به رقص و پایکوبی پرداختند.

شیخ حفظی ابو سنینه، مدیر و رئیس خادمان حرم حضرت ابراهیم غروب شنبه، در بیاناتی گفت: این افراد تحت حمایت نیروهای اشغالی سراپا مسلح، حرم شریف حضرت ابراهیم علیه السلام را هتک حرمت کردند و در آن جا اعمال دینی یهودیان را انجام دادند و در داخل مسجد، حیاط، رواق ها و صحن های بیرونی، مزامیر و بوق نواختند و رقصیدند.

ابو سنینه گفت: همزمان با این که نیروهای اشغالی در این ماه چندین بار مانع پخش اذان شده اند، یهودیان مهاجر به شهر الخلیل، سرزده به حرم حضرت ابراهیم حمله ور شدند و چادرهایشان را در حیاط حرم برپا کردند. او در ادامه افزود: نیروهای اشغالی برای این که کاملا این مکان را یهودی کنند، به مسلمانان فشار می آورند و مانع ورود زائران و نمازگزاران مسلمان به حرم می شوند. نیروهای اشغالی از دیروز غروب درب حرم را به روی نمازگزاران مسلمان بستند و امشب آن را گشودند و کارمندان حرم، فورا به نظافت و فرش کردن حرم پرداختند تا این مکان را برای نماز صبح برای مسلمانان آماده کنند.

ابو سنینه نفوذ این افراد به داخل حرم حضرت ابراهیم را به عنوان تهدیدی جدی توصیف کرد که عواقب وخیمی در پی دارد و آن را گامی جدید برای سیطره بر این مکان قلمداد کرد.

احمد التمیمی، یکی از اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین گفت: هتک حرمت حرم حضرت ابراهیم و مسجد الأقصی به صورت مداوم، بخشی از اقدامات خودسرانه اسرائیل است که به اماکن مقدس به ویژه حرم شریف و مسجد الاقصی هم رسیده است. او این اقدامات اسرائیل را تجاوز آشکار به ادیان آسمانی و آزادی عبادت که در قوانین و مقررات بین المللی تضمین شده است، به شمار آورد.

التمیمی از شهروندان خواست تا تجاوزهای ساکنان شهر حبرون و اعمال نیروهای اشغالگر اسرائیل را رد کنند. وی از جامعه بین المللی نیز خواست تا به مسؤولیت های خود پایبند باشد و به دولت اسرائیل غاصب فشار بیاورد تا از دشمنی ها و تجاوزهای آشکارش به مقدسات اسلامی در فلسطین و به ویژه حرم حضرت ابراهیم و مسجد الاقصی دست بردارد.

وی افزود همه شهروندان فلسطینی، به ویژه مردم قدس و الخلیل باید جهت حفاظت از این دو شهر قدیمی در برابر یهودی سازی و حملات مهاجران و نیروهای اشغالگر آن ها را آباد کنند و همواره در این دو شهر حضور داشته باشند و مانند همیشه به کارهای خود مشغول باشند و در اماکن تجاری آن ها خرید و فروش داشته باشند.

شایان ذکر است که مقامات اشغالگر به موجب تصمیم کمیته "شامگار” (Shamgar Commission) معمولا ده روز در سال، درب حرم حضرت ابراهیم را می بندند. این کمیته پس از این که یکی از مهاجران اسرائیلی مقیم در اراضی شهروندان فلسطینی در شرق شهر حبرون، در ماه فوریه سال ۱۹۹۴، نمازگزارانی را که در حرم حضرت ابراهیم مشغول نماز بودند، به قتل رساند تشکیل شده است و زمینه تقسیم حضور یهودیان در این مکام را فراهم کرده است و جدول زمانی بستن آن به روی مسلمانان در اعیاد یهودیان بر اساس تصمیمات همین کمیته طراحی شده است.
منبع: شفقنا

نوشتن نظر