اظهارات اسد درباره پوتین و مسئولان روسیه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اظهارات اسد درباره پوتین و مسئولان روسیه

اظهارات اسد درباره پوتین و مسئولان روسیه

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

«بشار اسد» تاکید کرد: مسئولان روسیه و در راس آن «ولادیمیر پوتین» تلاش های زیادی برای محدودکردن دخالت های خارجی در سوریه انجام دادند.

« بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه روز گذشته(یکشنبه 13 آبان 1397) با «آلکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه به سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه که به سوریه سفر کردند، دیدار کرد.

ریاست جمهوری سوریه در صفحه تلگرام خود نوشت: لاورونتیف، بشار اسد را درجریان مذاکرات اجلاس چهارجانبه (روسیه، آلمان، فرانسه و ترکیه) در استانبول و تلاش های مسکو و همه طرف های منطقه ای و بین المللی برای کاهش موانعی دربرابر پیشرفت در مسیر سیاسی که به پایان جنگ در سوریه کمک می کند، قرار داد.

ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد: بشار اسد از تلاش های فراوان مسئولان روسیه و در راس آنها «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به منظور محدودکردن دخالت های خارجی ها در امور سوریه تشکر کرد، چرا که این مسئله ملت سوریه را در تعیین سرنوشت آینده شان کمک می کند.

ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد: این دیدار به مسئله تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی کنونی پرداخته است و دو طرف بر ادامه همکاری مشترک بین روسیه و سوریه به منظور برداشتن موانعی که همچنان دربرابر تشکیل این کمیته قرار دارد، توافق کردند.

روسیه در کنار شرکای اصلی خود (ترکیه و ایران و فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه) در چارچوب اجلاس آستانه برای تشکیل کمیته مشترک قانون اساسی بین طرف های سوری فعالیت می کند و هدف از آن تدوین رویکردی برای اصلاح قانون اساسی در سوریه است.

لاورونتیف در اظهارات گذشته خود تاکید کرد که کمیته قانون اساسی سوریه تنها رویکردی برای خروج از بحران سوریه است و سه کشور ضامن فرآیند آستانه همه تلاش های لازم را برای تشکیل کمیته و آغاز فعالیت آن انجام می دهد.
منبع: شبستان

نوشتن نظر