سخنرانی رهبر مسلمانان آمریکا در دانشگاه تهران
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی» سخنرانی رهبر مسلمانان آمریکا در دانشگاه تهران

سخنرانی رهبر مسلمانان آمریکا در دانشگاه تهران

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رهبر مسلمانان آمریکا گفت: ملت ایران باید در تقابل با اقدامات شیطان که همان آمریکاست، کارهای اصلاحی انجام دهد و مقاومت پیشه کند.

«لوئیس فراخان» رهبر مسلمانان آمریکا بعد از ظهر روز (یکشنبه) در نشستی که به مناسبت سالروز سیزدهم آبان ماه در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: من از آمریکا به ایران آمدم، کشوری که رئیس جمهور آن قصد دارد سخت ترین تحریم هایی که تاکنون در تاریخ سابقه نداشته را علیه شما اعمال کند و چنانچه این تحریم ها اعمال شود، زندگی بسیار سخت تر از چیزی خواهد شد که امروز هست.

رهبر مسلمانان آمریکا افزود: کسانی در دنیا می پرسند چرا ایران باید تا این حد از سوی آمریکا رنج بکشد؟ آیا حقیقت دارد که شما آمریکا را شیطان بزرگ نامیدید؟ اگر اینطور است و به آن اعتقاد دارید، پس جای تعجب نیست که شیطان به جبهه حق آسیب برساند.

وی گفت: فشار تکامل انقلاب اسلامی ایران روی شانه های شما جوانان است و تمام زحمات بزرگان شما به فنا می رود اگر شما این انقلاب را ادامه ندهید.

فراخان بیان کرد: شما باید تلاش کنید در تقابل با اقدامات شیطان که همان آمریکا باشد، کارهای اصلاحی انجام دهید و مقاومت پیشه کنید.

رهبر مسلمانان آمریکا با بیان اینکه در قرآن آمده است که امتحان های سخت لازم است تا حقیقت جا بیافتد، تصریح کرد: اگر به انقلابی که امام خمینی (ره) شروع کردند اعتقاد دارید، پس بدانید که خداوند اجازه نخواهد داد که فشاری بر شما وارد آید که تحمل آن را نداشته باشید و خدا به شما مسئولیتی نخواهد داد بدون آنکه شما را قادر به انجام آن کند.

وی بیان کرد: آمریکا کار را برای ایران و رسیدن به اهداف بسیار مشکل می‌کند و این طبیعی است، اگر شما مقاومت کافی و لازم در برابر آمریکا کرده و از اعتقادات خود محافظت کنید، قطعا پیروزی از آن شما خواهد بود.

فراخان افزود: جهان اسلام از آموزه های قرآنی فاصله گرفته است و به واقع برای موفقیت و وحدت میان کشورهای اسلامی توجه به تعالیم الهی بسیار ضروری است.

رهبر مسلمانان آمریکا تصریح کرد: چند نفر از رهبران کشورهای مسلمان از قرآن تبعیت می‌کنند؟ چند نفر از مسلمانانی که ادعای مسلمانی دارند به قرآن به عنوان منبع هدایت و گره گشایی در زندگی خود رجوع می‌کنند؟

وی گفت: از زمان رحلت پیامبر اکرم (ص) تاکنون امت اسلام چند تکه شده است و تا امروز این چند پارگی وجود دارد. پیامبر به همه ما یک اسم داد و آن مسلمان بود.

فراخان بیان کرد: در انقلاب اسلامی ایران مردان در کنار زنان هستند. در کشور شما زنان آزاد هستند تا حد نهایی استعدادی که دارند تحصیل کنند و بالا روند و آن کسانی که به زنان توهین می‌کنند احتمالا انقلاب را دوست ندارند. در آمریکا و برخی کشورهای غربی زنان اسباب بازی مردان هستند.

رهبر مسلمانان آمریکا با بیان اینکه آمریکا این قدرت را دارد که ایران را تحریم کند، افزود: آنها باید بدانند که خداوند هم این قدرت را دارد که آن کشور را تحت تحریم قرار دهد. آمریکا در حال از دست دادن سلطه خود بر جهان است و با رهبری ترامپ این اتفاق سریعتر رُخ می‌دهد.

وی گفت: ترامپ به پایه‌های آنچه که در غرب به آن دموکراسی می‌گویند حمله کرده است، آمریکا هرگز کشوری دموکراتیک نبوده است و همیشه به طبقه ثروتمند و قدرتمند نظر لطف داشته است.

فراخان بیان کرد: اگر شما در داخل کشور خود تفرقه ها و چند دستگی هایتان را کنترل نکنید قطعا دوران تحریم ها را سالم پشت سر نخواهید گذاشت.

وی گفت: می‌دانید چرا آمریکا نسبت به بن سلمان در موضوع مرگ خاشقچی رفتار نرمی دارد؟ آیا می دانید که ترامپ راجع به ۱۱۰ میلیارد دلار تجهیزات نظامی که به عربستان می فروشد صحبت می‌کند؟ آیا می دانید چرا محمد بن سلمان روابط خوبی با رژیم صهیونیستی دارد و به نتانیاهو به چشم دوست نگاه می‌کند؟ چگونه بن سلمان می تواند دوست نتانیاهو باشد ولی دوست فلسطینیان نباشد؟

رهبر مسلمانان آمریکا در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که ترامپ به ریاض رفت، تمام دولت های سنی را علیه ایران بسیج کرد. در موضوع خاشقچی هم ترامپ هرگز محمد بن سلمان را تحریم نخواهد کرد و عربستان همچنان از تجهیزات آمریکایی برای بمباران یمن استفاده می‌کند.
منبع: مهر

نوشتن نظر