اسامی ۳۴ تن از شهدای روز اربعین منتشر شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اسامی ۳۴ تن از شهدای روز اربعین منتشر شد

اسامی ۳۴ تن از شهدای روز اربعین منتشر شد

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جنبش اسلامی نیجریه، فهرستی از اسامی ۳۴ تن از شهدای شناسایی شده در راهپیمایی اربعین را به خبرگزاری ها فرستاده و در ادامه خواستار مداخله بین المللی برای مقابله با جنایات دولت نیجریه شده است.

جنبش اسلامی نیجریه اسامی 34 تن از شهدای شناسایی شده مربوط به راهپیمایی اربعین را که مورد اصابت گلوله نظامیان ارتش قرار گرفته بودند منتشر کرد.

نماینده جنبش شیعیان نیجریه روز گذشته فهرستی از اسامی شهدا را به روزنامه پرمیوم تایمز فرستاده و در ادامه از نهادهای بین المللی خواستار مداخله و مقابله با جنایات دولت نیجریه و همچنین مجازات جنایتکاران شده است.

گفته می شود عمران عبداللهی، آخرین قربانی شلیک مستقیم نظامیان ارتش است که گفته می شود روز شنبه در بیمارستان دانشگاه ابوجا جان باخت.

راهپیمایی مسالمت آمیز به مناسبت اربعین حسینی در روزهای 27  تا 30 اکتبر در اطراف منطقه ابوج،ا پایتخت نیجریه برگزار شدند که در این چهار روز نظامیان با ایجاد تنش در میان راهپیمایان عزادار، ده ها تن از آنان را به شهادت رسانده و صدها تن دیگر را نیز بازداشت کردند.

گفته می شود یک ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی که توسط تظاهرکنندگان در منطقه ای در زوبا گرفته شده به وضوح نشان می دهد که نظامیان ارتش به روی شهروندان غیرمسلح آتش گشوده اند. در این میان ارتش تنها به مرگ 3 تظاهرکننده اذعان  کرده و مدعی شده که تظاهرکنندگان مسلمان سلاح های خطرناک داشته اند.

در این میان در بیانیه منتشر شده در سایت جنبش اسلامی نیجریه نیز آمده است که هم اکنون نزدیک به 300 نفر از عزاداران روز اربعین در بازداشت ارتش به سر می برند که بیشتر آنان در واقع زنان و پسربچه های نجات یافته ای هستند که به جای چشیدن طعم شهادت، به اتهام واهی ایجاد اختلال در نظم عمومی دستگیر شده اند. این درحالی است که یکصد و بیست و هشت تن در 5 گروه به قید وثیقه آزاد شدند. به گفته سایت تعدادی از اعضای جنبش نیز ناپدید شده اند. این افراد که جزء شرکت کنندگان در مراسم ایام اربعین بوده اند، نه درمیان 50 تن شهدا و نه در میان بازداشت شدگان نبوده و مفقودالاثر هستند.
منبع: حوزه نیوز

نوشتن نظر