مسلح شدن تروریست‌های ادلب به سلاح‌های ممنوعه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»مسلح شدن تروریست‌های ادلب به سلاح‌های ممنوعه

مسلح شدن تروریست‌های ادلب به سلاح‌های ممنوعه

يكشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شب گذشته در جریان حمله موشکی گروه تروریستی تکفیری جیش العزه به شهر عموما مسیحی‌نشین «محرده» در استان حماه، از موشکهای حاوی سر جنگی خوشه‌ای برای هدف قرار دادن منازل ساکنین استفاده شده است.

منابع میدانی در سوریه می‌گویند آنکارا با زیر پا گذاشتن توافق آستانه و قوانین بین المللی، گروه‌های تروریستی تکفیری را به تسلیحات ممنوعه مانند بمب‌های خوشه‌ای مجهز کرده است. این بمب‌های خوشه‌ای کوچک، قابلیت سوار سدن بر سر جنگی راکت‌های کاتیوشا را دارند.
به گزارش این منابع، شب گذشته در جریان حمله موشکی گروه تروریستی تکفیری جیش العزه به شهر عموما مسیحی‌نشین «محرده» در استان حماه، از موشکهای حاوی سر جنگی خوشه‌ای برای هدف قرار دادن منازل ساکنین استفاده شده است.

در جریان حمله شب گذشته به این شهر، 27 نفر غیر نظامی از جمله 4 کودک خردسال و 5 زن کشته یا زخمی شده‌اند.
این در حالی است که بر اساس توافق آستانه دولت ترکیه با استقرار 20 پایگاه نظامی مکلف به جلوگیری از تحرکات گروه‌های تکفیری در منطقه ادلب است.

بر اساس برخی گزارش‌ها، گروه جیش العزه مستقیما توسط سازمان‌های اطلاعاتی ترکیه، انگلستان و آمریکا مورد حمایت تسلیحاتی و تدارکاتی و آموزشی قرار دارد.

تسلیح تروریست‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که بر اساس اطلاعات موجود، ارتش سوریه قصد دارد ادلب را به‌عنوان آخرین پایگاه بزرگ تروریست‌ها در سوریه پاکسازی کند. ترکیه با این عملیات مخالف بوده و خواهان آتش‌بس است.

ادلب مرکز حضور تروریست‌های وابسته به القاعده است و گفته می‌شود ده‌ها هزار تروریست القاعده در استان ادلب سوریه مستقر هستند.
منبع: فارس

نوشتن نظر