سه اصل حریری برای تشکیل دولت آینده لبنان
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»سه اصل حریری برای تشکیل دولت آینده لبنان

سه اصل حریری برای تشکیل دولت آینده لبنان

يكشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نخست‌وزیر مکلف لبنان تأکید کرد که دولتی که برای تشکیل آن تلاش می‌کند باید دولت وفاق ملی باشد که گروه‌های سیاسی اصلی را گردهم آورد.

سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف لبنان در سخنانی گفت: در سایه اوضاع سیاسی کنونی ما باز هم امید زیادی داریم و هدفمان بازگشت لبنان به مسیر رشد و توسعه اقتصادی است. تمامی کشور و گروه‌های سیاسی موافق تشکیل هرچه‌سریع‌تر دولت هستند.

وی گفت: برای تشکیل دولت من سه اصل را در نظر دارم. اصل اول این است که دولت باید دولت وفاق ملی باشد. اصل دوم این است که از آنجا که من این گروه‌های سیاسی را بر سر یک میز گردهم می‌آورم و از آن‌ها می‌خواهم برای موفقیت این برنامه و خدمت به شهروندان متحد باشند پس اظهارات نامناسب و اتهام‌زنی و مواضع گستاخانه و قلدرانه فایده‌ای ندارد. من شبانه‌روز در سکوت و آرامش کار می‌کنم تا به این هدف برسیم.

حریری تأکید کرد: اصل سوم این است که من از قانون اساسی اطلاع دارم و به عنوان نخست‌وزیر مکلف براساس قانون اساسی فعالیت می‌کنم درنتیجه هیچ دلیل برای به راه انداختن بحث و جدل‌های بی‌فایده نیست. هدف واقعی ما تشکیل دولت در سریع‌ترین زمان ممکن است.

وی گفت: اکنون کسانی هستند که می‌گویند دولت جدید باید به نتایج انتخابات پارلمانی احترام بگذارد. این یک مساله طبیعی است چراکه کابینه از پارلمان رأی اعتماد می‌گیرد و اگر کابینه به انتخابات احترام نگذارد پارلمان رأی اعتماد را از آن خواهد گرفت. ما با اتحاد و همکاری تلاش خواهیم کرد تا به هدف برسیم و شاهد رشد و توسعه کشور باشیم.
منبع: ایسنا

نوشتن نظر