چگونگی تاسیس مجله نورالحسین(ع) تا وضعیت پیروان ادیان و شیعیان در کامرون
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»چگونگی تاسیس مجله نورالحسین(ع) تا وضعیت پیروان ادیان و شیعیان در کامرون

چگونگی تاسیس مجله نورالحسین(ع) تا وضعیت پیروان ادیان و شیعیان در کامرون

سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

روزنامه نگار کامرونی گفت: مراسمات و عزاداری های پیروان اهل بیت علیهم السلام در مساجد و حسینیه های کامرون شاهد مشارکت روزافزون مردم حتی مسیحیان است.

علی برنارد جنگام روزنامه نگار اهل کامرون در سخنانی در کربلا و حرم مطهر امام حسین علیه السلام ماجرای گرایش خود از مسیحیت به اسلام و چگونگی تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) در کامرون را بیان کرد.

جنگام گفت این اولین بار نیست به کربلا می آیم، اما هربار که به عراق می آیم گویی اولین بار است و من این کشور را دوست دارم، زیرا سرزمین پیامبران و سرزمینی است که امام حسین(ع) آن را برگزید تا در آن فریاد آزادی علیه ظلم و استبداد سر دهد و به این خاطر من خوشحالم که در کربلا هستم و مردم عراق نیز مردمی لطیف و مهربان هستند که به زائران احترام می گذارند.

روزنامه نگار مسلمان ادامه داد: هنگامی که خود را با گذشته مقایسه می کنم می بینم که تغییر زیادی کرده ام و به ویژه پس از آنکه شیعه شدم متوجه شدم که نگاه من به جهان تغییر کرده و در جامعه خود به یک الگو تبدیل شده ام که از من پیروی می کنند و تمام اینها از برکات مدرسه اهل بیت علیهم السلام است.

جنگام گفت : از آنجا که یک روزنامه نگار هستم، مجله الکترونیک نورالحسین را راه اندازی کردم و سختی های راه هم نتوانست مانعی بر سر راه من در این مجله باشد و از این رو به نشر آن ادامه دادم و مطالب آن نیز کاملا مربوط به اهل بیت و سیره و ارزش های آنها است به اضافه اخبار مهم جهان اسلام و عتبات مقدس عراق.

وی درباره کامرون گفت: در کشور کامرون حق آزادی بیان کاملا محترم است و ترویج مذهب اهل بیت(ع) هیچ مشکلی ندارد و تنها مشکل ما نبود رسانه های مکتوب و تصویری و شنیداری در کامرون است که به مسئله امام حسین و سیره ایشان بپردازند.

جنگام گفت: تشیع در کامرون پیشینه زیادی ندارد، اما روند رو به رشدی دارد و برآوردها نشان می دهد اکنون بیش از 50 هزار شیعه در کامرون وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: پیروان ادیان در کامرون همکاری زیادی با هم دارند و همه در کنار هم احساس صلح و آرامش می کنند و هیچ درگیری و اختلافی میان پیروان ادیان وجود ندارد، بلکه همه ادیان با الفت و محبت با هم زندگی می کنند و مراسمات و عزاداری های پیروان اهل بیت در مساجد و حسینیه ها شاهد مشارکت روزافزون مردم حتی مسیحیان است.

منبع: حوزه نیوز

نوشتن نظر