پایان هواپیماربایی با سقوط در ایالت سیاتل آمریکا

شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک مکانیک که هواپیمایی را از فرودگاه بین‌المللی تاکوما در ایالت سیاتل آمریکا دزدیده بود، بعد از به پرواز درآمدن سقوط کرد.

یک مکانیک که هواپیمایی را از فرودگاه بین‌المللی تاکوما در ایالت سیاتل آمریکا دزدیده بود، بعد از به پرواز درآمدن سقوط کرد.

مقامات فرودگاه اعلام کردند که این مکانیک بدون مجوز و سرنشین، هواپیما را به پرواز درآورده است.

مکانیک ۲۹ ساله است و بر اساس اطلاعات پلیس یکی از کارمندان شرکت هواپیمایی بوده است.

رییس پلیس سیاتل به روزنامه محلی سیاتل تایمز با اشاره به این‌ نکته که این حادثه منشاء تروریستی نداشته است گفت:«علت سقوط هواپیما یا بی‌تجربگی فرد در پرواز بوده است و یا تمایل وی به انجام اعمال محیرالعقول با هواپیما.»

بر اساس مکالمات ضبط شده مراقبت پرواز با این مکانیک ۲۹ ساله که با نام «ریک» یا «ریچارد» توسط کارمند برج کنترل مورد خطاب قرار می‌گرفته است، به نظر می‌رسد فرد بسیار هیجان‌زده بوده است. او در مقطعی به مراقبت پرواز می‌گوید که به اندازه کافی سوخت دارد و می‌خواهد «به محل برگزاری بازی‌های المپیک» برود.

اما «ریک» پس از مدتی نگران می‌شود و از خالی شدن سریع مخزن سوخت ابراز نگرانی می‌کند.

با گذشت زمان، کارمند برج کنترل فرودگاه سیاتل به «ریک» می‌گوید که در نزدیکی محلی که در حال پرواز است یک فرودگاه نظامی قرار دارد و او می‌تواند آن‌جا فرود بیاید.

اما «ریک» می‌گوید که در فرودگاه نظامی حتما پدافند هوایی وجود دارد و او را مورد هدف قرار خواهند داد.

در نهایت کارمند برج کنترل از او می‌خواهد که دور بزند اما «ریک» با اضطراب و ترس از دستگیری سر باز می‌زند.

کارشناس مراقبت پرواز «ریک» را راهنمایی می‌کند که بر روی آب فرود بیاید اما آخرین کلماتی که از او شنیده می‌شود این است:« فکر می‌کنم یکی از موتورهایم از کار افتاده است.»منبع:  یورونیوز