تأکید بر بازگشت آورگان روهینگیا در بیانیه آ سه آن
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تأکید بر بازگشت آورگان روهینگیا در بیانیه آ سه آن

تأکید بر بازگشت آورگان روهینگیا در بیانیه آ سه آن

يكشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیران خارجه عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به «آ سه آن» با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت بازگشت امن آوارگان روهینگیا به خاک میانمار تأکید و پایان درگیری‎ها در ایالت «راخین» را خواستار شدند.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به «آ سه آن» با صدور بیانیه‎ای در پنجاه و یکمین نشست وزرای امور خارجه با تاکید بر ضرورت ایجاد یک فضای مطلوب برای بازسازی زندگی آوارگان روهینگیا، تاکید کرد: مهم‌ترین گام در شرایط کنونی بازگشت امن آوارگان به میانمار است.

وزرای امور خارجه آ سه آن در این بیانیه ضمن استقبال از تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از سوی حکومت میانمار تاکید کردند: ما برنامه‌های امدادرسانی حکومت میانمار در ایالت راخین را تأیید و از  امدادرسانی‌های مستمری که با همکاری مرکز کمک‌های بشردوستانه آ سه آن وحکومت میانمار به آوارگان روهینگیایی انجام می‎شود، استقبال می‌کنیم.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا همچنین از امضای توافقنامه میان میانمار و بنگلادش در 23 نوامبر سال 2017 در خصوص بازگشت پناهندگان و امضای تفاهمنامه میان میانمار و کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و دفتر برنامه توسعه سازمان ملل در  6 ژوئن 2018 با موضوع بازگشت پناهندگان ابراز خرسندی کرد.

یادآور می‌شود: پنجاه و یکمین نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضواتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا به همراه وزیران خارجه کشورهای ناظر از جمله ایران روز دوشنبه (هشتم مردادماه) در سنگاپور آغاز شد.

وزرای امور خارجه آ.سه.آن در این نشست شش روزه همکاری‌های جاری و آینده و همچنین مشارکت در جلسات دیگری در خصوص معماری منطقه و توسعه بین‌المللی و منطقه ای را در دستور کار خود داشتند.
منبع: ایکنا

نوشتن نظر