داعش یکی از گروگان‌های سوری خود را سر برید

يكشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

تروریست های داعش یکی از ده ها شهروند سوریه که در جریان حمله خونین خود به جنوب این کشور به گروگان گرفته بودند را اعدام کردند.

گروهک تروریستی داعش روز شنبه یک ویدئو را منتشر کرد که در آن یکی از اهالی استان مرزی السویداء در جنوب سوریه را به دلیل بی نتیجه ماندن مذاکرات با نظام حاکم در این کشور اعدام می کند.

بر اساس این گزارش، در ویدئوی منتشر شده از عملیات اعدام یک جوان ربوده شده به نام «مهند ذوقان ابوعمار» به وسیله چاقو که روز پنج شنبه هفته گذشته انجام شده، قربانی پیش از آن که سر بریده شود از نظام حاکم در سوریه می خواهد که با درخواست های داعش موافقت کند تا سایر افراد ربوده شده به سرنوشت وی دچار نشوند و تاکید می کند که دلیل اعدام خود نیز شکست مذاکرات میان دو طرف است.

به گفته خبرنگار حریه پرس در السویداء، جوان مذکور از اهالی روستای «الشبکی» در حومه این استان مرزی، ۱۹ ساله و دانشجوی پژوهش های علمی بوده که در جریان حمله خونین ۲۵ ژوئیه گذشته (سوم مرداد ماه) تروریست های داعش به این روستا و روستاهای همجوار آن به همراه نزدیک به ۳۰ تن دیگر از جمله شماری زن و کودک ربوده شدند.

این در حالی است که داعش چند روز پیش ویدئوی دیگری از افراد ربوده شده منتشر کرده بود که در آن یکی از زنان به گروگان گرفته شده از «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه می خواست درخواست های این گروهک تروریستی مبنی بر آزادی عناصر آن و توقف حمله نظامی به منطقه «حوض الیرموک» در نزدیکی بلندی های اشغالی «جولان» را متوقف چرا که در غیر این صورت همه گروگان ها را به قتل می رساند.

خبرگزاری فرانسه (AFP) نیز پیشتر در این باره از «یوسف جربوع»، یکی از رهبران اقلیت دروز در سوریه نقل کرده بود که روسیه مسئولیت مذاکره مستقیم با داعش برای آزادی نزدیک به ۳۰ شهروند ربوده شده در حمله ۱۱ روز پیش این گروهک تروریستی به استان السویداء را بر عهده گرفته است.

لازم به ذکر است که در جریان حمله گسترده و ناگهانی تروریست های داعش به مرکز استان السویداء و حومه شرقی آن بیش از ۲۱۵ شهروند سوری که بیشتر آنها غیر نظامی بودند، جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۸۰ تن دیگر نیز زخمی شدند در حالی که ده ها تن از اهالی روستای دروزی نشین الشبکی نیز ربوده و به گروگان گرفته شدند.