اعتراف انگلیس به نقض حقوق بشر توسط آل خلیفه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اعتراف انگلیس به نقض حقوق بشر توسط آل خلیفه

اعتراف انگلیس به نقض حقوق بشر توسط آل خلیفه

سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در حالی که اقدامات تجاوزکارانه روز افزون رژیم آل خلیفه در زندان جو ادامه دارد، زندانیان موجود در این زندان بار دیگر فریاد کمک‌خواهی سر دادند.

سازمان صلح برای دموکراسی و حقوق بشر بحرین در گزارشی اعلام کرد که نیرو‌های امنیتی رژیم آل خلیفه به ساختمان ۱۳ زندان مرکزی "جو" حمله و لوازم ضروری زندانیان از قبیل: لباس و دفتر و خودکار را مصادره کردند و فقط یک دست لباس برای آن‌ها باقی گذاشتند.

در این گزارش آمده است که دستکم ۸ مورد مسمومیت در بین زندانیان به دلیل بدی غذا‌هایی که به آن‌ها داده شده، به ثبت رسیده است.

این در حالی است که زندانیان موجود در زندان جو خواستار اقدام فوری برای توقف تجاوزات روز افزون رژیم آل خلیفه و برخورد بد زندانبانان شدند.

این زندانیان همچنین خواستار رساندن فریاد کمک‌خواهی خود به گوش سازمان‌ها و طرف‌های خارجی برای کمک به آن‌ها در جهت دستیابی به ساده‌ترین حقوق خود و محاکمه متخلفان شدند.

اعتراف وزارت خارجه انگلستان به نقض حقوق بشر توسط رژیم بحرین

وزارت خارجه انگلیس در گزارش سالانه خود درباره حقوق بشر ودموکراسی در سال ۲۰۱۷ میلادی اعتراف کرد که بحرین در سال ۲۰۱۷ میلادی با وجود برخورداری رژیم آل خلیفه از حمایت دولت انگلستان در ازای اصلاحات در این کشور، شاهد موارد مختلفی از نقض حقوق بشر و آزادی‌های اساسی بوده است.

دولت انگلیس در این گزارش بر ضرورت حمایت بحرین از حقوق بشر بین‌المللی و دفاع از آن تاکید و اعلام کرد که به صورت پیوسته نگرانی‌های خود درباره حقوق بشر را به اطلاع حکومت بحرین در عالی‌ترین سطوح می‌رساند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی (۲۵ بهمن ۱۳۸۹) صحنۀ خیزش مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

مخالفان بحرینی با برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور هستند و این در حالی است که رژیم بحرین همچنین با هم‌دستی برخی از کشور‌های عربی همچون عربستان سعودی و امارات متحدۀ عربی به سرکوب جنبش مردم بحرین پرداخته و فعالان مدنی و سیاسی را به حبس‎های طولانی ‎مدت محکوم و یا آنان را از حق تابعیت محروم می‌کند.

منبع: تسنیم

نوشتن نظر