تهدید ایران از سوی پامپئو این بار در امارات
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تهدید ایران از سوی پامپئو این بار در امارات

تهدید ایران از سوی پامپئو این بار در امارات

چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیر خارجه آمریکا در سفر به امارات با تهدید مجدد ایران، ادعا کرده که واشنگتن و کشورهای خلیج فارس به ایران نشان می دهند که رفتار هایش برایش گران تمام می شود.


اسپوتنیک به نقل از آسوشیتد پرس گزارش داده، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در سفر خود به امارات متحده عربی اعلام کرده که رفتار ایران برایش گران تمام می شود.

وی گفته، مسئله اصلی که امروز آمریکا بر آن متمرکز است، قطع فرصت های مالی برای ایران است تا این کشور به زعم وی، به رفتارهای بد خود ادامه ندهد.

پامپئو با آگاهی از این که تحریم های ضد بشری از جمله تحریم های مالی، اقتصادی، تحریم ها نفتی و ... به طور مستقیم بر مایحتاج ضروری ملت ایران از جمله دارو و بسیاری از اقلام پزشگی تاثیر مستقیم می گذارد، اما مدعی شده که تحریم ها نه برای مردم ایران، بلکه برای متقاعد کردن دولت ایران برای تغییر رفتار آن است و گفته که این رفتارها برایش گران تمام خواهد شد.

وی گفته، ایران باید بداند که آمریکا تلاش خود را می کند تا مسیرهای دریای آزاد را حفظ کند و راه ترانزیت نفت را برای تمام جهان حفظ خواهد نمود. ما ده ها سال این ترانزیت آزاد را حفظ کردیم و به این راه ادامه خواهیم داد.

حجت الاسلام حسن روحانی عصر دوشنبه (11 تیر ماه 1397) در جمع ایرانیان سوئیس در واکنش به تهدیدات ترامپ در خصوص قطع کامل صادرات نفت ایران گفته بود، "یکی از آمریکایی ها گفته بود که می خواهیم نگذاریم اصلا ایران نفت صادر کند قاعدتا او معنی این حرف را خیلی نمی تواند تحلیل کند."

رییس جمهور کشورمان که ترامپ را مخاطب قرارداده بود تاکید کرد که معنی حرف وی در خصوص قطع صادرات نفت ایران یعنی این که نفت کل منطقه صادر نخواهد شد. روحانی تاکید کرد که "مگر امکان پذیر است نفت ایران صادر نشود ولی نفت منطقه صادر شود؟ معنی این حرف را اگر بفهمد روشن است که چه می گوید اما قاعدتا نمی فهمد و می گوید من نمی گذارم ایران یک قطره نفت صادر کند. اگر شما توانستید این کار را بکنید و نتیجه اش را ببینید که چی هست."

نوشتن نظر