آیندة کفّار در آینه سینمای غرب

جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

در صد و بیست و یکمین نشست ماهانة فرهنگ مهدوی، دکتر «سیّد شهریار بحرانی»، کارگردان دو فیلم «ملک سلیمان» و «مریم مقدّس» از تصویر آیندة کفّار در سینمای غرب پرده برداشت. کارگردان کهنه‌کار کشورمان با ارائة تعریفی از «غرب» به عنوان شیطان بزرگ به تبیین اعمال شیطانی آنها از ابتدای تأسیس آمریکا توسط «جرج واشینگتن» پرداخت.

 


دکتر بحرانی با اشاره به درجه دار بودن جرج واشینگتن، جفرسون و فرانکلین (مؤسّسان ایالت متّحدة آمریکا) در مراتب فراماسونری، هدف از تأسیس آمریکا را تحقّق اهداف شیطانی ماسون‌ها دانستند. ایشان با شرح کوتاهی از «بافومت»، خدای مورد پرستش ماسون‌ها و تبیین 33  درجه ماسون‌ها، بسیاری از افراد  مشهور و مهمّ در تاریخ را نام بردند که عضو این سازمان سرّی شیطانی بوده‌اند.

مشعل بافومت و جریان روشنفکری

دکتر بحرانی با معرفی چهره‌های سرشناس بنیان‌گذار جریان روشنفکری در اروپا از جمله ژان ژاک روسو، اینان را معنا و مفهوم همان «مشعل» روشن در بالای سر خدای بافومت (که در تصاویر بافومت قابل رؤیت است) دانستند. مشعلی که هر چند روشن می‌نمایاند، امّا در حقیقت مسیر شیطانی را ره می‌نماید و نه مسیر الهی. ایشان در شرح عقاید ژان ژاک روسو، انسان را از منظر او، موجودی وحشی و رام نشدنی خواندند که در میانة شهرها با قوانین، تحت کنترل جوامع در می‌آید؛ امّا همواره به خاطر آن خوی وحشی‌گری خود، افسرده است. بعدها این نظریّه توسط نیچه با اعلام اینکه «خدا مرده است» کامل می‌شود. او بیان می‌کند که به خاطر اینکه خداوند در میان انسان‌ها دیگر حکمرانی نمی‌کند (تفکّر توراتی که بیان می‌کند خداوند انسان‌ها را آفرید و آنها را رها کرد)، وقت آن است که انسان‌ها خود به خدایی برسند و به عبارتی «ابر انسان» شوند.
کارگردان فیلم ملک سلیمان، اعلام کرد که جلوة «ابر انسانّ» نیچه، با ایجاد کمیک‌ها توسط کمپانی‌های یهودی و با خلق «ابر قهرمان‌ها» (سوپر من، بتمن، مرد عنکبوتی و....) محقّق شد. پس از آن این جریان با «والت دیزنی» و «هالیوود» که سازندگان هر دو یهودی و عضو ماسون‌ها هستند کامل‌تر نیز شد. موازی با جریان «ابر انسان»سازی، موجودات ماوراءالطبیعه (جن‌ها، هابیت‌ها، دورف‌ها، الف‌ها و....) وارد انیمیشن‌های «والت دیزنی» و فیلم‌های هالیوود می‌شود تا جایی که ابتدا با عنوان «هفت کوتوله» در انیمیشن «سفید برفی» و فیلم «سفر به ماه»، به موجودات ماورائی اشاره کردند و امروز به طور علنی در فیلم‌ها و انیمیشن‌ها از این موضوع سخن به میان می‌آورند. امّا به راستی چرا باید اوّلین انیمیشن والت دیزنی و اوّلین فیلم داستانی سینما دربارة موجودات فرازمینی باشد؟!

 


سفر به ماه و خدای ندیدنی

دکتر بحرانی، در این قسمت از سخنرانی خود، به طور مفصّل به رقابت روسیه و آمریکا در جنگ سرد برای خارج شدن از جوّ اشاره کردند و ماجرای «سفر به ماه» را به طور کامل دروغ خواندند و با ارائة مستنداتی ثابت کردند که این ماجرا از بنیان ساختگی خواندند. ایشان با اشاره به سخنان یوری گاگاری (فضانورد روسی) که بیان کرده بود «من خارج از جوّ خدایی ندیدم»، هدف اصلی این دروغ‌ها را همین خواندند که انسان ها از مسیر خداباوری خارج شوند. به عبارتی با مادّی کردن تفکّر مردم و محدود کردن اعتقادات آنها به علم، باور آنها به خداوند را از بین ببرند و تفکّر اومانیستی و انسان، خدایی را در آنان جایگزین سازند.
ایشان با نقد فیلم «برخورد نزدیک از نوع سوم» این فیلم را وجه دیگر همین تفکّر روشنفکری دانستند. آن وجهی که به انسان اجازه می‌دهد برای تبدیل شدن به ابرانسان، با موجودات ناشناخته در دنیاهای موازی ارتباط برقرار کند. بدین ترتیب با بریدن انسان‌ها از بندها و چارچوب‌های الهی و مذهبی، که انسان را از ارتباط با اجنّه برحذر می‌دارد، راه او را به سمت موجودات ناشناخته و شیطانی می‌گشایند.
در دهه‌های اخیر فیلم‌ها و انیمیشن‌های بسیاری درباره «هیولاهای خوب»، «تعامل با دخان» و «ارتباط عاطفی میان انسان و موجودات نشناختنی» ساخته شده است؛ از جمله «آواتار»، «کارخانه هیولاها»، «ای.تی.»، «مگامایند»، «ظهور Arrival»، مجموعه «جنگ ستارگان»، «نارنیا»، «پسر جهنّمی» و...

آیندة دنیای هالیوود

در فیلم‌ها و کمیک‌های غربی می‌توانیم دو مورد را به صورت برجسته ببینیم که مردم را برای آن در آینده آماده می‌کنند: «ابلیس» و «همجنس‌بازی». به عبارتی گویی ارتباطات نامشروع و زیاد شدن فساد، ابزار کمک‌ کننده و مسیر سلطنت شیطان است.
در بسیاری از کمیک‌ها و فیلم‌های غربی می‌بینیم که پس از طیّ تعامل و ارتباطات دوستانه با موجودات ناشناخته، قهرمانان، فضای جهان را برای سلطنت و حکمرانی ابلیس آماده می‌کنند. طبیعتاً از مؤسّسان ماسون و شیطان‌پرست هالیوود و والت‌دیزنی، چنین هدفی نیز برمی‌آید امّا بر ما مسلمانان و شیعیان است که با شناسایی اهداف شیطانی آنان، خود را برای مقابله با آنان آماده سازند.

 

سلطنت شیطان، هدف نهایی مجامع مخفی

در انتهای این نشست، استاد اسماعیل شفیعی سروستانی با اشاره به اینکه در گذشته‌های دور، میان عوالم مختلف ارتباط وجود داشته است، به برخی روایات اشاره فرمودند که به زندگی موجودات ناشناخته در دیگر آسمان‌ها و کرات تاکید می‌ورزیدند.
سردبیر ماهنامه موعود اعلام کردند که به لطف خداوند متعال، از مدّت‌ها پیش پرده‌ها میان عوالم موازی، ضخیم‌تر شد و موجودات دخانی و شیطانی اجازه دسترسی به انسان‌ها را از دست دادند؛ بدین ترتیب آنچه که امروز از شیاطین در میان مردم باقی است حاصل فراخوانی و دعوت خود انسان‌ها از آن و حاصل عملکرد خود آنهاست. به عبارتی این خود انسان‌ها بودند که با فراخوانی شیاطین، اجازه دادند که دست آنها در میان مردم باز شود؛ هر چند که آنان اجازه دسترسی به انسان‌ها و نشان دادن خودشان را ندارند.
از آنجا که ماسون‌ها و مجامع مخفی ایلومیناتی، خوی و خصلت شیطانی دارند، در تمام قرن‌ها تلاش کردند که پرده‌های نازک میان عالم انسانی و دخانی، برداشته شود و بدین ترتیب مجالی به وجود بیاورند که شیاطین در میان مردم رفت و آمد کنند و وسائل حکمرانی ابلیس را فراهم آورند.
سردبیر ماهنامة موعود، استاد بحرانی را نخستین کسی دانستند که در فیلم «ملک سلیمان» برداشتن پرده‌های عالم دخان و نفوذ اجنّه در میان مردم را نشان دادند.

در حاشیة این نشست، نمایشگاهی از آثار و محصولات جدید موعود برای حضّار عرضه گشت. لازم به ذکر است که شرکت در نشست‌های ماهانة فرهنگ مهدوی مؤسّسة فرهنگی هنری موعود عصر(عج) که در آخرین پنج شنبه هر ماه برقرار می‌گردد، برای عموم مردم آزاد است.

لازم به ذکر است نشست ماه آینده نیز در ادامه این نشست با حضور دکتر شهریار بحرانی در تاریخ 28 تیرماه برگزار می شود