آغاز شمارش معکوس برای جنگ الحدیده
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»آغاز شمارش معکوس برای جنگ الحدیده

آغاز شمارش معکوس برای جنگ الحدیده

چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک رسانه عرب زبان با اشاره به آغاز شمارش معکوس برای شروع یورش ائتلاف سعودی به الحدیده یمن از مقاومت دلیرانه ای که رزمندگان انصارالله از خود نشان خواهند داد، خبر داد.

رای الیوم در گزارشی با اشاره به شمارش معکوس برای یورش بزرگ سعودی و امارات به بندر الحدیده یمن آورده است: انصارالله یمن تسلیم نمی شود و اعلام کرده  است که مردانه خواهد جنگید و موضع خود را به اطلاع نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور یمن هم رسانده است.

رای الیوم می نویسد: بیش از ۶۰۰ هزار غیر نظامی در الحدیده زندگی می کنند که بر اساس گزارش های سازمان ملل در صورت شروع جنگ در الحدیده شماری زیادی از آنها در خطر مرگ قرار می گیرند و بیش از هفت میلیون در شمال یمن از گرسنگی در نتیجه توقف امداد رسانی غذایی و دارویی با مرگ دست و پنجه نرم خواهند کرد. همه تلاش های میانجی گرایانه با بن بست روبرو شده است و حمله به الحدیده قریب الوقوع است. حوثی ها اعلام کرده اند که تا سرحد مرگ خواهند جنگید تا نیروهای ائتلاف نتوانند بر الحدیده مسلط شوند و بعید نیست که حمله موشکی به ابوظبی و دبی شود و اگر این تهدید اجرایی شود اولین حمله از نوع خود از زمان شروع جنگ یمن خواهد بود.

این رسانه نوشت: تسلط ائتلاف سعودی-اماراتی بر شهر الحدیده نقطه تحولی در جنگ یمن خواهد بود و مقدمه ای برای محاصره شدید مناطق شمالی خواهد بود که به فاجعه انسانی می انجامد.

رای الیوم بیان کرد: انصارالله تسلیم نخواهد شد و در عین حال از جنگ هراسی ندارد زیرا می داند که دست برداشتن از الحدیده به مثابه گشودن درهای صنعا به روی نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی است. سرنوشت الحدیده در آینده جنگ یمن نقش به سزایی ایفا می کند اما بعید است که جنبش انصارالله پرچم سفید را به نشانه تسلیم بالا ببرد زیرا رزمندگان آن به خوبی جنگیدن را می دانند.
منبع: مهر

نوشتن نظر