شیخ الازهر توقف فوری کشتار فلسطینی ها را خواستار شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»شیخ الازهر توقف فوری کشتار فلسطینی ها را خواستار شد

شیخ الازهر توقف فوری کشتار فلسطینی ها را خواستار شد

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شیخ الازهر با محکومیت جنایت صهیونیست‌ها دخالت فوری جامعه جهانی برای توقف کشتار ملت مظلوم فلسطین در غزه خواستار شد.

احمد طیب شیخ الازهر مصر و رییس شورای امنای زکات و صدقات مصر دستور ارسال کاروان پزشکی و معیشتی برای تامین نیازهای درمانی و خدماتی مردم غزه را صادر کرد.

احمد طیب همچنین با صدور پیامی با محکومیت شدید جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین در نوار غزه و کشتار تظاهرکنندگان در راهپیمایی بازگشت خواستار دخالت فوری جامعه جهانی برای توقف این جنایات شد.

وی با تجلیل از جانفشانی‌های ملت فلسطین در مسیر آزادی قدس، حمایت از مقدسات و ایجاد حکومتی مستقل به پایتختی قدس شریف از کوتاهی سازمان‌های بین‌المللی در انجام وظایف قانونی و اخلاقی خود مبنی بر توقف وحشی‌گری صهیونیست‌ها به شدت انتقاد کرد.

شیخ الازهر از تمام آزادمردان، مسلمانان و عقلای جهان خواست تا در کنار ملت مظلوم فلسطین از انتفاضه مردمی در برابر تجاوزگری و جنایت‌های وحشیانه اشغالگران صهیونیستی حمایت کنند.

در همین راستا عباس شومان معاون شیخ الازهر نیز در سخنانی مطبوعاتی با محکومیت اجرایی شدن تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس این اقدام را شهرک سازی آمریکایی در سرزمین عربی ـ اسلامی توصیف کرد.

شیخ شومان با انتقاد از این تصمیم گفت: امروز را باید به روزهای سیاه تاریخ اختلاف‌های عربی ـ اسرائیلی اضافه کرد. تمامی کشورهای عربی و اسلامی موظف هستند که در بیانیه‌ای فوری و رسمی نسبت به رد این اقدام موضع گیری کنند.

وی تصریح کرد: مسؤولیت خون شهدایی که اکنون در فلسطین جاری است به صورت مستقیم به ترامپ و رژیم صهیونیستی متوجه است و اکنون فرصت تاریخی برای مسلمانان به وجود آمده تا به دور از محکومیت تنها، موضع واحدی را اتخاذ کنند.

معاون شیخ الازهر با انتقاد از سخنان و موضع‌ گیری‌های بی‌ثمر اظهار داشت: برای یک عرب زبان لکه ننگی است که نام سفارت آمریکا یا رژیم اشغالگر اسرائیل را بر زبان بیاورد. امید است که جنایت‌های وحشیانه و کشتارهای ظالمانه مردم فلسطین خخواب غفلت را از جامعه اسلامی بزداید.
منبع: رسا

نوشتن نظر