الحوثی: تجاوز به یمن مقدمه تسلیم قدس بود
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»الحوثی: تجاوز به یمن مقدمه تسلیم قدس بود

الحوثی: تجاوز به یمن مقدمه تسلیم قدس بود

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن امروز را روز رسوایی امارات و نظام سعودی دانست.

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن از امروز به عنوان روز قربانی شدن قدس و رسوایی نظام سعودی و امارات یاد کرد و افزود: تجاوز به یمن مقدمه تسلیم قدس بود.

وی ۱۴ می ۲۰۱۸ (۲۴ اردیبهشت جاری) را روزی دانست که در آن عربی بودن قدس قربانی شد و حساب طرفداران عادی سازی با دشمن صهیونیستی و مقاومت برای آزادی فلسطین از هم جدا شد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: انتقال سفارت آمریکا به قدس اتفاقی است که دروغین بودن تصمیمات شورای امنیت را برملا کرد؛ تصمیماتی که به نام آن یمن از بین رفت، رخدادهای امروز رسوایی جدیدی برای نظام حاکم سعودی و امارات است که یمن را هدف حمله قرار داده‌اند و دست عادی سازی روابط به سوی دشمن صهیونیستی دراز کرده‌اند.

الحوثی یادآور شد، امروز حساب کسانی که دفاع از اسرائیل را مهم تر می‌دانند با کسانی که قضیه فلسطین را مهم تر می‌دانند، جدا می‌شود. امروز سفیران و کشورهایی که احترامی برای قانون بین المللی قائل نیستند، خود را نشان خواهند داد.

به گفته او، روز انتقال سفارت آمریکا به قدس، روز رسوایی عربستان، امارات، سودان و آمریکا و رسوایی نشست سران عرب است که آخرین مورد آن نشست ظهران بود، امروز روزی است که حمایت عربی از مقدسات و خدمت به آن رسوا شد.

الحوثی در ادامه توئیت خود نوشت: امروز جشن قربانی شدن عربیت قدس و به سرقت رفتن تقدس الاقصی قبله مسلمانان است، امروز جهانیان خواهند فهمید که نبرد عربستان و متحدانش در یمن مقدمه تسلیم قدس و جشن گرفتن برای تصمیمات ترامپ است.

امروز دنیا خواهد دید که عربستان و متحدانش در کنار مظلومیت فلسطین قرار نگرفتند.

الحوثی در پایان کشورهایی را که با رژیم صهیونیستی به سمت عادی سازی رفته‌اند به تعطیلی سفارت اسرائیل در پایتخت‌های خود و قطع روابط اقتصادی با آن و گشودن گذرگاه‌ها به روی فلسطینیان فرا خواند.

بیانیه دفتر سیاسی جنبش انصارالله درباره حوادث فلسطین

دفتر سیاسی جنبش انصارالله در بیانیه‌ای اعلام کرد: با نهایت نگرانی رویکردهای جنایت بار دولت آمریکا در قبال فلسطین اشغالی را که در حمایت بی حدو اندازه از رژیم غاصب صهیونیستی نمود یافته و انتقال رسمی سفارت آمریکا به قدس اشغالی را در پی داشت، دنبال کرده و آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

همچنین در این بیانیه یادآوری شده است که آمریکا در طول چندین دهه عامل شعله ور کردن آتش جنگ و تشکیل گروه‌های تکفیری بوده است که بله قربانگوی او بوده‌اند. رخدادهای امروز دیگر یک باج خواهی گذرا نیست، بلکه یکی از بزرگترین جنایات استکباری به شمار می‌آید.

دفتر سیاسی انصار الله بار دیگر تاکید کرد، در کنار جنبش‌های مقاومت و ملت استوار فلسطین می‌ایستد و همبستگی خود را با همه آزادگان و عزتمندان منطقه و جهان اعلام می‌کند و از ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهد برای کمک به دین و مقدسات خود به پا خیزند، زیرا در غیر این صورت نتایج این سکوت گناه آلود مانند نفرینی نسلهای بعدی را دنبال می‌کند.

در این بیانیه به مدعیان زمانه و انسان‌های پست تاریخ در مورد عاقبت ادامه گام برداشتن در مسیر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی که اقدامی احمقانه است، هشدار داده شده است.
منبع: تسنیم

نوشتن نظر