هر کس مسجدالاقصی را رها كند، مکه را نیز رها خواهد کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»هر کس مسجدالاقصی را رها كند، مکه را نیز رها خواهد کرد

هر کس مسجدالاقصی را رها كند، مکه را نیز رها خواهد کرد

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مفتی اعظم سوریه ضمن انتقاد از اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اعلام کرد که به زودی خواهیم دید که وطن جایگزین فلسطینیان نیز معرفی خواهد شد.

از صبح امروز دوشنبه به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین و انتقال سفارت آمریکا به قدس کنفرانسی به دعوت اتحادیه جهانی علمای مقاومت در لبنان آغاز شد.

«احمد بدرالدین حسون» مفتی اعظم سوریه در جریان سخنرانی در این کنفرانس، تأکید کرد که سوریه و جمهوری اسلامی ایران مقاومت را برگزیده‌اند، هر چند در قبال این مسئله هزینه‌های سنگینی پرداخت کنند.

حسون با تأکید بر اینکه امروز در برابر نقطه عطف مهمی قرار داریم، در کنایه به حمایت عربستان از اقدامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «هر کس [مسجد] الاقصی را رها کند، مکه را رها خواهد کرد».

شبکه خبری المیادین به نقل از این مفتی سوری گزارش داد که به زودی معاهده مکتوبی در خصوص وطن جایگزین مردم فلسطین رو خواهد شد که در واقع منطقه «سیناء» است.

وی با بیان این مطلب افزود: «اگر تاریخ را به دقت مطالعه نکنیم، صفحه های تاریکی در آینده برایمان خواهد نوشت».

مفتی اعظم سوریه با بیان اینکه بنی اسرائیل برای فرزندان خود نقشه ای ترسیم میکنند که از نیل تا فرات است، تأکید کرد که قرآن کریم تبیین کرده است که بنی اسرائیل هیچ وطنی ندارند و از بادیه آمده اند.

حسون با اشاره به اینکه 110 کشور آمده بودند تا سوریه را نابود کنند، خاطر نشان کرد که اگر ایران مقاومت فلسطین را رها میکرد، به این کشور اجازه میدادند که کشتیهای فضایی بسازد.

وی در پایان خاطر نشان کرد که اگر سوریه نیز مقاومت فلسطین را رها میکرد، امروز سوئیس دوم بود.

در همین راستا، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در این مراسم با بیان ایکه اصرار ملت فلسطین به حق بازگشت به سرزمینش، مسآله فسلطین را با دیگر زنده کرد، اظهار داشت، حزب الله بر سر زمین و کرامت چانه‌زنی نمی‌‌کند و (بخش‌هایی از ) خاک لبنان را در سال 2000 و 2006 از اشغالگری آزاد کرد.

وی ادامه داد: سوریه از فلسطین حمایت کرد به همین دلیل تلاش کردند این کشور را تجزیه کنند تا بدین وسیله فلسطین را محاصره نمایند اما این توطئه موفق نشد. کشورهای عربی که با اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند همواره باری بر قضیه فلسطین بوده‌اند.

مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی آغاز شده است و قرار است تا عصر امروز ادامه پیدا کند.
منبع: فارس

نوشتن نظر