طالبان سال خونینی را در افغانستان پیش‌بینی کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»طالبان سال خونینی را در افغانستان پیش‌بینی کرد

طالبان سال خونینی را در افغانستان پیش‌بینی کرد

دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد دولت افغانستان و مقامات آمریکایی به مردم و نمایندگان سنای آمریکا برای حضور بیشتر نظامیان در این کشور دروغ می‌گویند. آنها شانسی برای برنده شدن ندارند و سال خونینی را در پیش خواهند داشت.


ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد ارتش آمریکا، وزیر دفاع، و نامزد وزارت خارجه در سنای آمریکا اخیرا تصریح کردند استراتژی ترامپ در افغانستان موثر بوده و واشنگتن در مسیر پیروزی جنگ افغانستان قرار دارد.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به این موضوع اعلام کرد مقامات آمریکایی به نمایندگان سنای آمریکا اطلاعات نادرستی را درباره افغانستان ارائه کردند.

وی افزود: مقامات آمریکایی اطلاعاتی را به نمایندگان مردم این کشور در سنا ارائه کرده است که از مقامات دولت افغانستان دریافت می‌کنند، اما مقامات افغان برای اهداف شخصی و نگه داشتن نیروهای خارجی در افغانستان دروغ می‌گویند.

سخنگوی طالبان اظهار داشت: مقامات آمریکایی با کتمان واقعیت‌ها مردم خود را فریب می‌دهند، زیرا آنها برای برنده شدن جنگ در افغانستان هرگز شانسی ندارند.

مجاهد خاطرنشان کرد: مردم افغانستان با حضور نیروهای خارجی مخالف هستند و مبارزه با این نیروها را تنها راه حل مشکلات جاری در کشورشان می‌دانند.

وی هشدار داد سال جاری برای نیروهای خارجی و نیروهای امنیتی افغان خونین خواهد شد.

دولت افغانستان ماه گذشته با ارائه طرح پیشنهادی صلح برای آتش‌بست در نشست روند کابل از طالبان خواست تا با دست کشیدن از جنگ به عنوان یک حزب سیاسی فعالیت کنند.

اگر چه طالبان تا کنون به طرح پیشنهادی صلح دولت افغانستان واکنشی نشان نداده است اما این گروه بارها با صدور بیانیه‌ای تاکید کرده که تا زمان پایان حضور نیروهای خارجی در افغانستان به جنگ ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که افزایش تلاش‌های نظامی آمریکا در افغانستان سبب تشدید جنگ در این کشور شده و مانعی در برابر پیوستن طالبان به روند صلح محسوب می‌شود.
منبع: تسنیم

نوشتن نظر