آزادی 52 غیرنظامی در غوطه دمشق
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»آزادی 52 غیرنظامی در غوطه دمشق

آزادی 52 غیرنظامی در غوطه دمشق

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارتش روسیه اعلام کرد: 52 غیرنظامی دیگر سوری که در بین آنها 26 کودک هم هست، توانستند از محاصره تروریست‌ها در «غوطه شرقی» خارج شوند.


به گزارش موعود در حالی که تحرکات ارتش سوریه و حامیانش برای آزاد کردن «غوطه شرقی» از دست تروریست‌ها ادامه دارد، 52 غیرنظامی سوری توانستند از دست تروریست‌ها خلاص شوند.
روز یکشنبه در ادامه انتشار خبرها درباره شرایط میدانی «غوطه شرقی»، خبر آمد که ارتش سوریه و نیروهای همپیمان با پیشروی در چند محور توانستند 52 درصد از مساحت اشغالی غوطه شرقی را آزاد و مقادیری سلاح ساخت فرانسه در مقرهای تروریست‌ها کشف و ضبط کنند .
ارتش سوریه با پیشروی از دو محور شرقی و غربی غوطه، آن را به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم و شهرک «دوما» در نیمه شمالی را به طور کامل محاصره کرد.
از سوی دیگر خبر رسید وزارت دفاع روسیه و ارتش سوریه در حال مذاکره با گروه‌های مسلح در غوطه شرقی هستند تا بتوانند غیرنظامیان را از این منطقه خارج کنند.
به گزارش رویترز، ارتش روسیه حالا امروز دوشنبه از خروج 52 غیرنظامی سوری شامل 26 کودک از دست تروریست‌ها در غوطه شرقی خبر داد.
طبق بیانیه ارتش روسیه، این افراد پس از مذاکرات و گفت‌و‌گوها با گروه‌های مستقر در غوطه شرقی، از منطقه خارج شدند.
این افراد ساکنان شهر «مسرابا» در غوطه شرقی بودند و پس از خروج، در یک اردوگاه موقت آوارگان، کمک‌های امدادی و پزشکی دریافت کردند.
منبع: فارس

نوشتن نظر