فعالیت فرهنگی تاثیرگذار حرم امام حسین(ع) در پاکستان
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»فعالیت فرهنگی تاثیرگذار حرم امام حسین(ع) در پاکستان

فعالیت فرهنگی تاثیرگذار حرم امام حسین(ع) در پاکستان

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

حجت الاسلام و المسلمین نجفی با اشاره به ضرورت برپایی فعالیت های فرهنگی آستان مقدس حسینی در پاکستان، این فعالیت ها را برای جامعه پاکستان سودمند دانست.


به گزارش موعود روز گذشته گروهی از آستان مقدس حسینی که برای برگزاری پنجمین جشنواره نسیم کربلا عازم پاکستان شده اند با حجت الاسلام و المسلمین شیخ محسن نجفی نماینده آیت الله العظمی سیستانی در پاکستان دیدار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی در این دیدار گفت: به فضل و یاری خدای متعال و به برکت فتوای مرجعیت شیعه پیروز شد و تروریست های داعش نابود شدند و این یک پیرزی برای تمام مؤمنان است.

وی با اشاره به ضرورت برپایی فعالیت های فرهنگی آستان مقدس حسینی در پاکستان، این فعالیت ها را برای جامعه پاکستان سودمند دانست و افزود: پیروان اهل بیت(علیهم السلام) در پاکستان در نقاط متفرق و دور افتاده زندگی می کنند و به شدت نیازمند رابطه با ائمه خود هستند و به همین خاطر حدود 20 هزار نفر از شیعیان پاکستان در برنامه های فرهنگی نسیم کربلا شرکت می کنند تا به پرچم امام حسین(ع) تبرک جویند و این کار خود را همچون زیارت کربلا می دانند.

نماینده آیت الله العظمی سیستانی تاکید کرد: این فعالیت ها و برنامه ها جنبه های تربیتی و تبلیغی فراوانی دارد که باید از آن بهره ببریم و البته در کنار این جشنواره، همایش علما نیز برگزار می شود که تعداد قابل توجهی از علمای مذاهب مختلف در آن شرکت می کنند.
منبع: حوزه نیوز

نوشتن نظر