موافقت برخی گروه های مسلح برای خروج از غوطه شرقی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»موافقت برخی گروه های مسلح برای خروج از غوطه شرقی

موافقت برخی گروه های مسلح برای خروج از غوطه شرقی

جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت:برخی منابع موثق در منطقه«غوطه شرقی» دمشق گفتند که نیروهای ارتش سوریه بیش از نیمی از مساحت غوطه شرقی را آزاد کردند به طوری که به شهرک های«مسرابه» و «دیرا» و اداره حمل و نقل رسیدند.به گزارش موعود روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت:برخی منابع موثق در منطقه«غوطه شرقی» دمشق گفتند که نیروهای ارتش سوریه بیش از نیمی از مساحت غوطه شرقی را آزاد کردند به طوری که به شهرک های«مسرابه» و «دیرا» و اداره حمل و نقل رسیدند.

در ادامه ی این گزارش آمده است: این منابع با متهم کردن برخی گروه ها به روزنامه رأی الیوم گفتند که «اخوان المسلمین در غوطه آن را فروختند» و نیز تأکید کردند که «جیش الاسلام» با ترک آن و رفتن به استان«درعا» و گروه «فیلق الرحمن» با رفتن به منطقه«سپر فرات»موافقت کردند.

مرکز آشتی روسیه در سوریه نیز اعلام کرد که برخی از گروه های مسلح آماده خروج از این منطقه هستند این در حالی است که برخی گروه های دیگر با خروج از این منطقه مخالفت می کنند.

نیروهای ارتش سوریه نیز توانستند با پیشروی به سمت شهرک«بیت سوا» و مزارع آن و منطقه «العشاری» و مزارع آن الغوطه شرقی را به دو قسمت تقسیم کنند.

این اقدام ارتش سوریه باعث شد که بخش شمالی که شهرهای«دوما»،«حرستا» و مزارع «الریحان» شامل می شود از بخش جنوبی که شامل شهرهای«حوریه»،«اربین»،«کفر بطنا»و «زملکا» می شود،تقسیم شود.

ارتش سوریه تا کنون بیش از ۵۲ درصد از مناطق تحت کنترل گروه های مسلح داخل غوطه شرقی را بازپس گرفت.

در تحولی دیگر برخی منابع رسانه ای نزدیک به دولت سوریه روز گذشته فاش کردند که ارتش سوریه و نیروهای همپیمانانش نیروهای تقویتی بزرگی را طی ۴۸ ساعت گذشته به غوطه شرقی اعزام کردند.

این منابع گفتند که ۶هزار ۵۰۰ نیروی ارتش و نیروی همپیمانش طی دو روز گذشه برای تقویت جبهه ها علیه گروه های مسلح به غوطه رسیدند.

این منابع افزودند که نیروهای تقویتی به سمت بخش های جنوبی و شمالی غوطه شرقی رفته اند.

به گفته برخی منابع، ارتش سوریه نزدیک به بیش از ۳۰ هزار نیرو در جبهه های غوطه شرقی که تحت کنترل گروه های مسلح است، بسیج کرده است تا بتواند به زودی این منطقه را آزاد کند.

خبرنگار المیادین نیز گفت که ارتش سوریه به دنبال محاصره شهرک های اصلی در غوطه شرقی و پس از آن ورود به این شهرک هاست.

تحرک نیروهای هوادار دولت سوریه به سمت نیروهای آمریکایی

یک مسئول بلندپایه ایالات متحده آمریکا گفت که تحرکات نیروهای نظامی هوادار دولت سوریه به سمت محل حضور نیروهای آمریکایی در شرق منطقه «وادی فرات» رصد شده است.


منبع: جماران

منبع: شفقنا

نوشتن نظر