پرونده ویژه فیلم "ظهور بسیار نزدیک است"- قسمت اول
موقعیت شما: مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»امام مهدی (ع)»ظهور»ویژگی‌ها و چگونگی واقعة شریف ظهور»پرونده ویژه فیلم "ظهور بسیار نزدیک است"- قسمت اول

پرونده ویژه فیلم "ظهور بسیار نزدیک است"- قسمت اول

جمعه ۱۹ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۵۴
امتیاز این گزینه
(4 آرا)

در پی ساخت و توزیع لوح فشرده مستند "ظهور بسیار نزدیک است" و اظهار نظرهای متفاوتی که از سوی مراجع، علما، و پژوهشگران حوزه مهدوی اتفاق افتاده است و به دلیل پراکندگی اخبار منتشر شده در این باره، موعود پرونده مربوط به این واقعه را منتشر می نماید. این پرونده که در چند قسمت ارائه می شود بدون اظهار نظر در این مورد صرفا نقطه نظرات ارائه شده را در کنار هم جمع آوری کرده تا همه علاقمندان و پژوهشگران امکان تشخیص درست واقعه را به دست آورند. ضمنا به اطلاع می رسد که قریب به شش ماه پیش موعود نظرات خود را درباره نحوه بیان نشانه های ظهور و مصداق سازی ها ، در قالب های مختلفی ارائه کرده بود. نظر تمام مخاطبان را به قسمت های مختلف این گزارش جلب می کنیم.

 

 


 • قسمت اول
اواخر بهمن ماه سال 1389 فیلمی به نام «ظهور بسیار نزدیک است!» در شمارگانی وسیع که بنابر برخی شنیده ها تا دو میلیون نسخه نیز گفته شده در سطح کشور توزیع شد و بازتابها و موضع گیریهای متفاوتی را به دنبال داشت. عده ای که برای اولین بار با این دست مطالب مواجه می شدند دچار نوعی بهت و حیرت شده بودند و محتوای فیلم را به دیگران نیز نشان می دادند.

محتوای این فیلم عمدتاً مبتنی بر تطبیق حوادث و شخصیتهای معاصر به مطالب بیان شده در روایات است. اهمّ این تطبیقها را می توان تطبیق سیدخراسانی به مقام معظم رهبری، شعیب بن صالح به دکتر احمدی نژاد، یمانی به سید حسن نصرالله، ملک عبدالله اردنی به سفیانی و ملک عبدالله عربستان به عبدالله گفته شده در روایات دانست.

شروع ماجرا: تولید و توزیع فیلم

سایت رسمی جریان مبشران ظهور، بشارت تولید و توزیع این لوح فشرده را در سایت رسمی خود چنین آورده است:
هدیه ویژه گروه مبشران ظهور -فیلم مستندظهوربسیارنزدیک است
لحظات باشکوه تاریخ بشریت فرا رسیده است ، نفس ها درسینه ها حبس شده و دوست و دشمن متحیر تحولاتی هستند که در کمال ناباوری در خاورمیانه در حال وقوع است ، هیبت آنکه خواهد آمد از هم اکنون تمام قلبها را فراگرفته است ، جهان آبستن حوادثی بس شگرف است ، حوادثی که مجد و عظمت جهانی اسلام را در پی خواهد داشت ، و در این لحظات نورانی ، امواج بشارت ظهور می رود تا نه تنها ایران که کل کشورهای مسلمان بلکه تمام جهان را فراگیرد ، فیلم مستند " ظهور بسیار نزدیک است " به مناسبت یوم الله 22 بهمن به حضور تمامی مشتاقان ظهور تقدیم می گردد.

حدود دوهفته پس از توزیع این فیلم ملک عبدالله در اردن ادعای مهدویت نمود  و تنها یک هفته پس از این ادعا و همزمان با اوج گیری انقلابهای دیکتاتورستیزانه کشورهای عربی و اسلامی مسئول دفتر رییس محترم جمهور برای دعوت از او راهی اردن شد تا در ایام نوروز به ایران بیاید.  کسانی که مطالب فیلم را پذیرفته بودند از این دعوت و پیوند سفیانی با شعیب بن صالح متحیر شدند.

در لینک یاد شده سایت ظهور بسیار نزدیک است نحوه دانلود فیلم به چند شکل ارائه شده که عیناً در سایت بالاترین نیز قابل مشاهده است.

1.    بازتابها و مواضع

شاید به عنوان اولین موضع سایت مشرق درباره این فیلم نوشت:
فیلم توسط یک جریان سیاسی انحرافی ، مستندی از حوادث آخرالزمان تهیه شده و در تیراژ حدود 2 میلیون نسخه در سراسر کشور توزیع شده است. این سی دی بیشتر بر مبنای روایات غیر معتبر و تمایلات جناحی تهیه شده است.

این سایت در خبر دیگری هم نوشت:
در جلسه اخیر تشکل غیر قانونی موسوم به وعاظ ولایی ، فردی به نام کیاپاشا بر مبنای محتوای یک سی دی، سخنرانی کرده و سعی کرده شعیب بن صالح در روایات را به دکتر احمدی نژاد تطبیق دهد. نزدیکان رئیس جمهور می گویند احمدی نژاد از این مشابه سازی ها ناراحت است.

مبشران در پاسخ نوشتند:

چراغی را که ایزد برفروزد ! ...
جوابیه گروه مبشران ظهور به تخریب سایت مشرق:

با سلام و درود بر همه دوستان
بار دیگر موج تهمت و دروغ و تخریب بر علیه مبشران ظهور و موج بشارت آغاز شده است :
توسط یک جریان سیاسی انحرافی ، مستندی از حوادث آخرالزمان تهیه شده و در تیراژ حدود 2 میلیون نسخه در سراسر کشور توزیع شده است. این سی دی بیشتر بر مبنای روایات غیر معتبر و تمایلات جناحی تهیه شده است.

در جلسه اخیر تشکل غیر قانونی موسوم به وعاظ ولایی ، فردی به نام کیاپاشا بر مبنای محتوای یک سی دی، سخنرانی کرده و سعی کرده شعیب بن صالح در روایات را به دکتر احمدی نژاد تطبیق دهد. نزدیکان رئیس جمهور می گویند احمدی نژاد از این مشابه سازی ها ناراحت است

دایه های مهربان تر از مادر که تا کنون بارها و بارها به بهانه های واهی دولت مکتبی را کوبیده اند ، این بار در نقش دلسوز رئیس جمهور ، نگران ناراحتی او شده و با این بهانه به تخریب موج نورانی بشارت ظهور و فیلم مستند ساخته شده در این زمینه اقدام کرده اند.

قرار دادن مطلبی در تیتر اول این سایتها بدون مشخص بودن منبع خبر و در حد چند خط و تنها با تیتر تخریبی و به قصد جوسازی و شانتاژ رسانه ای چیزیست که فقط می توان آن را " ناجوانمردی رسانه ای " نامید.

شاید بتوان انگ " تمایلات سیاسی " در اتهامنامه ای که منتشرکنندگان آن ، اوج رسالت خود را در حمله به دولت می بینند ، با مطالب مطرح شده در فیلم مستند که به مذاق سیاسی آنها خوش نیامده است را تفسیر کرد ، اما این موضوع که مشرق نشینان و اصحاب جهان نیوز یک شبه متخصص روایت شناس! شده و حکم به غیرمعتبر بودن روایات داده اند ، چیزیست که تنها در چنته این دو سایت و البته برخی از متوهمان جنبش سبز می توان آن را یافت.

از کسانی که علی رغم نظر ولی امر مسلمین مبنی بر فرعی بودن برخی از مسائل آن را به مسئله درجه اول کشور تبدیل کرده و ضمن التهاب آفرینی و ایجاد بحران ، دانسته یا ندانسته همچون استکبار ، منافقین و صهیونیسم اقدام به کوبیدن و تمسخر دولت انقلابی می کنند ، انتظاری جز این هم نیست.

قابل توجه دروغ پردازان سایت مشرق( که در بحران کمبود ببیننده ناچار به اخبار جعلی و دروغ روی آورده اند):
سی دی مذکور پس از تولید و در روزهای آغازین توزیع ، توسط روحانی بزرگواری که مسئول موسسه " نگین سبز علوی " می باشد و با گروه فرهنگی مبشران ظهور همکاری داشته است ، به افراد و رده های اولیه بیت مقام معظم رهبری(مدظله) ارسال شده و علی رغم اینکه شماره تماس بر روی سی دی وجود داشته است ، تاکنون تماسی از بیت معظم له مبنی بر مشکل دار بودن این مباحث و منع توزیع آن دریافت نشده است ، قابل توجه است که این سی دی از طریق کانالهای متعدد به بیت معظم له رسیده است ، همچنین این سی دی از طرق گوناگون و از جمله توسط اعضای مبشران به دست رئیس جمهور محبوب نیز رسیده است که نشان می دهد مسئله مطرح شده مبنی بر ناراحتی دکتر احمدی نژاد کذب محض است.
دست اندرکاران این فیلم مستند در حالی توسط مهاجمان دائمی به دولت متهم به انحراف سیاسی میشود که عشق به ولایت و حمایت از دولت مکتبی در جای جای این فیلم مستند موج می زند ، البته کارنامه سیاه تخریب دولت مردمی توسط سایتهای جهان نیوز و مشرق ، به خوبی مفهوم " انحراف سیاسی " یعنی  " حمایت از دولت " را در ذهنها ترسیم می کند.

در حالی دروغ بزرگ " انتشار 2 میلیون سی دی " توسط تهیه کننده گان این فیلم مستند مطرح شده است که تا کنون تنها حدود 70 هزار سی دی توسط گروه فرهنگی مبشران ظهور تولید شده که هنوز بخشی از آن توزیع نشده است (هرچند این فیلم به لطف خدا و با اقبال گسترده اقشار مردمی اعم از طلاب ، بسیجیان ، برادران سپاهی ، فرهنگیان و ... روبرو شده و به صورت خودجوش تا کنون صدها هزار نسخه از آن تکثیر شده و به سوی تکثیر میلیونی پیش می رود.)
با این حساب باید پرسید که آیا یک مسلمان مجاز است و میتواند به خود اجازه دهد با چنین دروغ های بزرگ و روشهای نادرستی به خیال خود به اهداف سیاسی سخیف و تسویه حساب با فلان گروه بپردازد؟

مردم ما در سال 84 و 88 به خوبی حساب گروههای قدرت در چپ و راست را در کف دستشان گذاشتند و این انتقام از منتخب مردم و حامیان آن از پس لرزه های سیلی دیرین است.

یقیناً گروه فرهنگی مبشران ظهور با این تخریب و دروغ پردازی سایت مشرق ، شکایت به مراجع ذی صلاح را حق قانونی خود می داند.

مسئولین این سایتها اگر راست می گویند و اگر جرات دارند ، تیغ سانسور را از بخش نظرات بردارند تا خیل مشتاقان ظهور با روشی منطقی و با دلیل و برهان بر توهمات آنها خط بطلان بکشند.

تحولات بزرگ ظهور شروع شده است ، بشارتهای مکرر در مکرر احمدی نژاد قهرمان مبنی بر نزدیک بر ظهور باطل کننده ادعاهای این دایه های دروغین است.

ظهور بسیار نزدیک است و در آن روزهای بزرگ و مبارک  چه شرمنده خواهند بود کسانی که دانسته و ندانسته این خط نورانی را تخریب کردند و کسانی که از این موج مقدس حمایت نکردند.

قطعاً اتهام زنی و دروغ های سخیف چند ورشکسته سیاسی ذره ای از عزم و اراده مبشران ظهور نخواهد کاست ، شور و اشتیاق توده های مردمی و اقشار مختلف و اقبال بی نظیر آنها به این فیلم مستند در حالی که همگان با چشم خود شاهد آغاز تحولات بزرگ و حیرت آور در منطقه هستند ، بشارت بخش فراگیر شدن موج بشارت ظهور در جامعه منتظران است.
گروه فرهنگی مبشران ظهور
14 اسفند 89

مبشران یک ماه بعد در مقدمه یکی از مطالب خود درباره بازتاب فیلم چنین می نویسند:

انتشار فیلم مستند ظهور بسیار نزدیک است واکنشهای متفاوتی را در جامعه برانگیخته است ، از سویی برخی از بزرگان عرصه مهدویت با وجود جو تخریبی شدید از آن حمایت کرده اند و شور و شوق ایجاد شده در میان اقشار مختلف مردم وصف ناپذیر است و از سویی دیگر برخی از متخصصین مربوطه نظر مخالف دارند و از نقد منصفانه تا تخریب بی رحمانه مطالبی را بیان نموده اند و در این میان عده ای از سیاسیون فرصت طلب نیز وقاحت را به کمال رسانده و سازندگان فیلم را به شیادی و مریدپروری متهم نموده اند. اما چه باک وقتی منتخب محبوب و مظلوم ملت به انجمن حجتیه ای بودن ، رمال و کف بین و دروغگو بودن و هزار تهمت و برچسب دیگر تخریب می شود آیا تخریبها بر علیه ما عجیب است؟   


موضع گیریها:

مؤسسات فعال قم در عرصه مهدویت ابتدا در برابر این فیلم بیانیه ای صادر کرده و سپس جلسه ای در نقد و بررسی فیلم برپا نمودند و نهایتاً در پی درخواست مجموعه مبشران ظهور آمادگی خود را برای مناظره اعلام نمودند:
مستند" ظهور بسیار نزدیک است" مردود است

قم - خبرگزاری مهر(19/12/1389) :

مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای مستند "ظهور بسیار نزدیک است" را رد و مستندات آن را برگرفته از کتب غیرمعتبر اعلام کرد.

به‌ گزارش خبرنگار مهر در قم، در اطلاعیه مرکز تخصصی مهدویت آمده است: مدتی است که برخی اظهار نظر‌ها و عرضه سی‌دی‌هایی پیرامون تحقق برخی علایم و تطبیق بعضی از نشانه‌های ظهور با برخی از شخصیت‌ها، فضای کشور را فراگرفته و موجب التهاب و تشویش افکار عمومی شده است، نمونه جدید تطبیق‌سازی که به صورت گسترده نیز در کشور پخش شده فیلم مستند "ظهور بسیار نزدیک است" می‌باشد.

به‌ گزارش خبرنگار مهر در قم، در اطلاعیه مرکز تخصصی مهدویت آمده است: مدتی است که برخی اظهار نظر‌ها و عرضه سی‌دی‌هایی پیرامون تحقق برخی علایم و تطبیق بعضی از نشانه‌های ظهور با برخی از شخصیت‌ها، فضای کشور را فراگرفته و موجب التهاب و تشویش افکار عمومی شده است، نمونه جدید تطبیق‌سازی که به صورت گسترده نیز در کشور پخش شده فیلم مستند "ظهور بسیار نزدیک است" می‌باشد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با توجه به وظیفه‌ای که در عرصه تحقیق و تبلیغ مهدویت دارد، به کارشناسی در این زمینه پرداخت و تعدادی از محققین این مرکز به بررسی آن پرداختند با تحقیق کاملی که در این زمینه شد، روشن شد این فیلم و مشابه آن بر اساس روایت ضعیف و مردود تهیه شده است و از کتبی استفاده شده که اعتبار لازم را ندارند و در موارد متعدد نیز مطالب بدون سند و مدرک مطرح شده است، علاوه بر این که تطبیق علائم با برخی افراد به علت محدودیت علم و امکان خطا و اشتباه در شناخت مصادیق نه تنها کار ناپسند و مردودی است، بلکه پیامدهای خطرناکی همچون ایجاد شک و تردید در اصل مهدویت را در مخاطبین به دنبال خواهد داشت.

در پایان اطلاعیه آمده است: لذا این‌گونه فیلم‌های مستند و فعالیت‌هایی مانند آن، از نظر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم مردود بوده و مطالب آن اعتبار ندارد.
برای توضیح بیشتر در این زمینه به سایت مرکز تخصصی مهدویت قم مراجعه نمایید.


پس از این ماجرا آنان آمادگی خود را برای برپایی مناظره اعلام کردند:

درخواست مناظره با مرکز تخصصی مهدویت + نظر برجستگان عرصه مهدویت درباره فیلم مستند

در کمال ناباوری در طی روزهای گذشته شاهد بودیم که مرکز تخصصی مهدویت که تا کنون در مباحث مهدوی و ظهور(علی الخصوص در فضای مجازی) بسیار کم رنگ و ضعیف ظاهر شده و عملاً طی چند سال گذشته با وجود بودجه های هنگفت و امکانات فراوان حضوری "کان لم یکن" و بی تاثیر در جامعه داشته است ، به طور سئوال برانگیزی در طی روزهای گذشته موج تخریب بر علیه مباحث نزدیکی ظهور را آغاز کرده و با کمک از امکانات و ارتباطات خود در حال گسترده تر کردن آن است ، در عین حال با فراگیر شدن موج حمایت  و استقبال مردمی ، بزرگان متعددی با حمایت از این فیلم مستند ، ترویج این مباحث را در مقطع حساس کنونی کشور و منطقه  لازم دانسته اند.

مرکز تخصصی مهدویت که طی روزهای گذشته (برخلاف چندسال اخیر) ، با اعزام نمایندگان مختلف به چند شهر به نقد و در واقع تخریب فیلم مستند ظهور بسیار نزدیک است ، پرداخته بود ، در روز پنج شنبه مورخ 89/12/19 عملاً با صدور بیانیه ای آشکارا به گرفتن جبهه در مقابل این فیلم مستند پرداخت :

....این مرکز دو دلیل عمده را برای ادعای خود مطرح کرده است ، بی اعتبار بودن منابع و مردود بودن مصداق شناسی !
این مرکز در ادعایی نادرست مطالب این سی دی را فاقد منابع درست و در برخی موارد بدون سند می داند در حالی که نویسندگان این بیانیه به خوبی می دانند که اکثر روایات استفاده شده در این مستند ، مورد اعتماد و قبول برجستگان عرصه مهدویت مانند علامه کورانی ، شادی فقیه و سایر محققین بوده و حتی بیش از نیمی از احادیث مورد استفاده در فیلم در مطالب منتشر شده از سوی آن مرکز و موسسات همفکر آنها مانند موسسه " موعود " وجود دارد ، حال چگونه این روایات که سالها مورد مراجعه و وثوق محققین بوده است ، به یکباره بی اعتبار گردیده است ؟ سئوالی که باید صادر کنندگان بیانیه مذکور بدان پاسخ گویند.

در مورد مردود دانستن مصداق شناسی که تعجب و شگفتی بسیاری از فعالان عرصه مهدویت را در پی داشته است ، نه تنها دلایل رد این ادعا  بلکه وجود دلایل متعدد و آشکاری بر لزوم مصداق شناسی و امر و درخواست ائمه اطهار(ع) بر این  ضرورت مهم (البته با رعایت جوانب احتیاط و دقت و قطعی ندانستن) وجود دارد که به راحتی این ادعای نادرست را باطل می کند.

قابل تامل است که نمایندگان  مرکز  مهدویت در اظهاراتشان  در حالی ظهور را حتی در چند صد هزار سال دیگر محتمل می دانند که بشارتهای صریحی از بزرگان و ولی امر مسلمین مبنی بر بسیار نزدیک بودن ظهور  به صورت مستند وجود دارد.

درخواست مناظره از سوی گروه فرهنگی مبشران ظهور

گروه مبشران ظهور و گروهها و افراد همفکر و هم نظر ، اعتقاد دارند که مرکز  تخصصی مهدویت به دلایل مبهم و نامشخص سعی در کتمان حقیقت و مخدوش کردن موج بشارت ظهور دارد ، فلذا این گروه فرهنگی برای تنویر اذهان عمومی و آشکار شدن حق به مرکز تخصصی مهدویت پیشنهاد مناظره می دهد.

ما درخواست داریم که جلسه نقد روز یکشنبه 89/12/22 در قم که توسط مرکز تخصصی برگزار خواهد شد ، به جلسه مناظره میان محققان دو طرف تبدیل شود تا مشتاقان ظهور ، فعالان و محققین عرصه مهدویت بدون هیچ مانعی بر کذب و صدق ادعاهای دو طرف داوری کنند.

بدیهیست مناظره عالمانه و برادرانه بهترین راه برای کشف حقیقت است و تخریب و صدور بیانیه ها و رد و مردود دانستن دردی را دوا نمی کند.

گروه فرهنگی مبشران ظهور و محققان همفکرش با توجه به تالیف دهها مقاله در باب بررسی نشانه های ظهور و اطمینان به درستی راه و صحت مباحث مطرح شده در فیلم مستند " مناظره " را بهترین راه برای پایان دادن به این فضای نادرست می داند

امیدواریم که  مرکز مهدویت با پاسخ مثبت خود و برگزاری جلسه مناظره در روز یکشنبه جاری ، فرصت داوری و تشخیص را به افکار عمومی جامعه جهت بررسی صحت و سقم ادعاهای دو طرف بدهند
تایید فیلم مستند توسط برخی از برجستگان عرصه مهدویت

علی رغم برخواستن موج تخریب فیلم مستند بشارت ظهور ، استقبال شگفت و بی نظیر مردمی ، قشر متدین جامعه ، هیئات ، عزیزان بسیج و سپاه ، بخش قابل توجهی از طلاب و حمایت برخی از بزرگان از فیلم مستند و تکثیر خودجوش آن در تیراژ بالا توسط اقشار مختلف مردمی ، این فیلم مستند می رود  تا بزودی عنوان محبوب ترین و پرتیراژترین فیلم مستند تاریخ کشور عزیزمان را کسب کند ، در این میان علی رغم موضع گیری سئوال برانگیز مرکز تخصصی مهدویت در قم( که تاکنون تقریبا هیچ تاثیری در عرصه مهدویت و مسئولیت و پاسخگویی به سئوالهای متعدد جوانان در عرصه مهدویت و ظهور ، نداشته است ) حمایت برجستگان عرصه مهدویت از این فیلم مستند در فراگیر شدن موج استقبال مردمی نقش بسزایی داشته است ، در ادامه به گوشه ای از این تاییدات و حمایتهای بزرگان اشاره می کنیم :

در ابتدا ذکر این نکته لازم است که گروه مبشران ظهور پس از تولید این مستند در روزهای آغازین توزیع این فیلم مستند (برای رسیدن آن به دست مبارک ولی امر مسلمین) توسط روحانی بزرگواری به دست رده های اولیه بیت مقام معظم رهبری(مدظله) تحویل داده شد ، ولی در طول یک ماه گذشته ، هیچ تماسی (مبنی بر منحرف بودن محتوای سی دی و اجتناب از توزیع آن) از بیت معظم له با دست اندرکاران سی دی گرفته نشده است که این مهمترین برهان بر غیرانحرافی بودن محتوای این فیلم مستند می باشد.


 • نظر حمایتی و تاییدی برخی از بزرگان از فیلم مستند ظهور بسیار نزدیک است
علاوه بر نظرات آیت الله حائری شیرازی ، آیات الله علم الهدی ، آیت الله حسینی حائری و حجج اسلام ری شهری ، حاجتی و پناهیان و .... مبنی بر سید خراسانی بودن امام خامنه ای(مدظله) که در فیلم مستند ذکر شده و به خودی خود موید درستی بحث مصداق شناسی می باشد ، در هفته دوم توزیع سی دی یکی از اعضای مبشران مستند مذکور را به آیت الله ناصری که از برجستگان عرصه مهدویت می باشند ، تحویل داده و از ایشان می خواهد که نظرشان را در مورد این فیلم مستند بیان کنند ، در تماس بعدی که با بیت معظم له برقرار می شود ، خود ایشان بیان می کنند ، که بنده الان دارم این فیلم را می بینم و بخشی از فیلم را دیده ام ، بنده تا کنون خلافی در این سی دی ندیده ام ، خوب است ، در تماس بعدی که با بیت معظم له برقرار می شود ، معظم له بیان می دارند که بنده نظر نمی دهم از علماء و بزرگان نظرخواهی کنید.

با توجه به این موضوع که آیت الله ناصری نه تنها از برجستگان عرصه مهدویت که محرم راز بزرگانی چون آیت الله بهجت و مقام معظم رهبری(مدظله) می باشند ( فایل صوتی بشارت آیت الله بهجت نقل قول آیت الله ناصری زبانزد خاص و عام است ، همچنین آیت الله ناصری در سال 81 و به دنبال بالاگرفتن موج بشارت ظهور ، بعنوان یکی از حلقه های واسط میان ولی امر مسلمین و خیل مشتاقان ظهور به نقل از مقام معظم رهبری(مدظله) اعلام کرد که ظهور بسیار نزدیک بود ولی بدا حاصل شد. پرسش و پاسخ درباره صحت فایل صوتی منتسب حاج اقاناصری در خصوص نقل قول از ایت الله بهجت پیرامون زمان ظهور حضرت مهدی عج.http://nasery.ir/farsi/down.php?req=32) که این مطب نشان از جایگاه عظیم این عارف در عرصه مهدویت دارد و قطعا حمایت بارارزش ایشان از فیلم مستند( با وجود نقدهای احتمالی) برای بسیاری مهم و تعیین کننده است.

حجت الاسلام و المسلمین قائم مقامی(که برخی او را آیت الله می دانند) و از برجستگان و متخصصان بنام در عرصه مهدویت است ، نیز پس از مشاهده فیلم مستند " ظهور بسیار نزدیک است " پس از تجلیل از فیلم بیان فرموده اند که مایلند جلسه ای با دست اندرکاران تهیه این فیلم داشته باشند.

حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز که از پیشروان عرصه بشارت ظهور و برجستگان مهدوی و از صاحب قلمان برجسته این عرصه می باشند نیز در جواب مراجعه کنندگان خود در شهر اهواز و شهرهای دیگر در باب سئوال از فیلم مستند  ، همگان را به مشاهده این فیلم مستند ترغیب می نماید.

قابل ذکر است که معظم له بشارتهای صریحی در مورد این موضوع که ما در عصر ظهور و آستانه این واقعه مبارک می باشیم بیان فرموده و حتی چندماه پیش بنا بر روایات ، وقایع مصر و منطقه را نیز پیش بینی کرده بودند.

حجت الاسلام پناهیان که بشارتهای صریح و غیرصریح او سالهاست که جانهای منتظران را نوازش می دهد و صراحتاً ولی امر مسلمین را سیدخراسانی خطاب می کنند ، در جواب پرسشی در مورد فیلم مستند ، ضمن حمایت تلویحی از آن ، به خوبی اصلی ترین دلیل مرکز تخصصی مهدویت را در باب ضعیف السند بودن روایات فیلم مستند به چالش کشیده و به آن پاسخ داده است ، ایشان ضمن مهمتر دانستن قواعد ظهور ، پرداختن به حوادث ظهور را نیز لازم دانسته و بررسی نشانه های ظهور را نتیجه طبیعی صدور روایات از ائمه اطهار(ع) بیان می دارند .

استاد شجاعی مدیر موسسه فرهنگی " منتظران منجی " و از نویسندگان و محققان توانای عرصه مهدوی که هزاران شاگرد در قم و تهران داشته و سالهاست در عرصه مهدویت فعالیت دارند نیز با وجود نقدهایی که به سی دی داشته اند و برخی مصادیق را نادرست و قابل بحث می دانستند نگاه مثبتی به فیلم مستند داشته و به شاگردان و طلاب خود برای دیدن این فیلم مستند سفارش اکید نموده اند ، موسسه منتظران منجی اقدام به تهیه چند هزار حلقه از فیلم مستند کرده و آن را در میان محصلین خود توزیع نموده است. استاد شجاعی و موسسه منتظران منجی در عرصه مهدویت فعالیتهای گسترده ای در دست اقدام دارد ، تصمیم و برنامه ریزی برای برگزاری گنگره ای با موضوع مهدویت در تیرماه سال آتی و ساخت مستندی اثرگذار در مورد ظهور به زبان عربی قابل تحسین است.

قابل ذکر است که تایید برخی از امامان جمعه ، نمایندگان ولی فقیه در استانها ، محققان کوچک و بزرگ در عرصه مهدویت و اقبال گسترده عزیزان بسیج ، سپاه ، طلاب ،فرهنگیان ، جوانان ، دانشگاهیان ، اقدام موسسه جامعه القران الکریم (که مورد اعتماد بسیاری از مومنین است در ارسال این مستند به شعب خود در سراسر کشور) و ... در تکثیر میلیونی این فیلم مستند تاثیر بسزائی داشته و علی رغم برخی نقدها ، موضع گیریها و تخریب ها ، موج بشارت ظهور به سرعت سراسر کشور عزیزمان را فراگرفته است که البته در این میان آغاز تحولات سریع ، شگفت و منطبق بر روایات در کشورهای خاورمیانه نقش بسزایی در اقبال مردمی به این فیلم مستند داشته است

به یقین با روی دادن سایر نشانه های ظهور و مخصوصا با تحولات بزرگ در عربستان که اینک طلیعه های آن دیده شده و امواج آن سراسر عربستان را فراگرفته است ، سرعت تحولات منطقه چندین برابر خواهد شد و بروز نشانه های جدید و بزرگی از نزدیکی ظهور را در پی خواهد داشت که این مسئله با تشدید موج بشارت ظهور منجر به برانگیختگی عمومی در میان منتظران ظهور شده و در میان شور و شوق مردمی ، تکثیر دهها میلیونی فیلم مستند و توزیع گسترده سایر مطالب بشارت بخش به خوبی قابل پیش بینی بوده و در این میان جز روسیاهی و شرمندگی برای افرادی که به جای حمایت از موج بشارت ظهور به تخریب آن مبادرت ورزیده اند ، باقی نخواهد ماند.
یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ...
نصرمن الله و فتح قریب و بشرالمومنین

.............................
با توجه به تقویت موج بشارت ظهور پش از روی کار آمدن دکتر احمدی نژاد و نامیده شدن این موج توسط هاشمی رفسنجانی به " فتنه مهدویت !" ، در طی مقاله بعدی به بررسی رابطه میان " فتنه مهدویت " هاشمی رفسنجانی و تخریبات صورت گرفته ی بحث " نزدیکی ظهور " توسط برخی مراکز خواهیم پرداخت.
.........................................

اهانت به آیت الله بهجت

اشتباهی ناخواسته یا اعتقادی درونی؟!
برخی از سایتها از وقوع هتک حرمت عارف بی نظیر آیت الله بهجت در جریان نقد و سخنرانی معاون مرکز تخصصی مهدویت خبر می دهند با توجه به اینکه نقل قول معروف آیت الله بهجت از طریق افراد برجسته متعددی ذکر گردیده است ، در درستی  صدور این بشارت بزرگ از آیت الله بهجت هیچ تردیدی وجود ندارد فلذا در این موضوع که نوک پیکان  این اهانت خواسته یا ناخواسته به سمت آیت الله بهجت می باشد تردیدی نیست ، تنها با مسامحه و خوش بینی  می توان امیدوار بود که این طلبه جوان در صدور این بشارت از آیت الله بهجت شک داشته و نقل قولهای متعدد افراد مورد وثوق مانند آیت الله ناصری ، حجج اسلام پناهیان و حاجتی و ... را در این زمینه نشنیده باشد و قصدی در اهانت نداشته است که در این صورت نیز باید گفت که این علامه های دهر که خود را از بزرگان نیز بالاتر می دانند در گفتار خود دقت کنند تا چنین مسائلی تکرار نشود.
آیت الله بهجت کذاب است و از شیعه خارج!

این طلبه جوان، آیت الله بهجت را به خاطر بشارت معروف ایشان به اینکه ( پیرمردها هم ظهور را خواهند دید ) ،حرف این عارف و مرجع بزرگوار را خروج از شیعه بودن دانست ! /لازم است که دستگاه های مسئول با چنین هتاکی های به ساحت بزرگ علما برخورد ویژه و در خور پسندی داشته باشد

نهال نیوز: پخش گسترده مستندی با عنوان "ظهور بسیار نزدیک است؟"  توسط چند جوان انقلابی واکنش‌های متفاوتی را در جامعه به دنبال داشته است، به‌ویژه اینکه در بخش‌هایی از این مستند، تلاش شده است تا برخی اشخاص که در احادیث ظهور به آنها اشاره شده است، با برخی مسئولین فعلی نظام تطابق داده شوند

با فرا گیر شدن نام و یاد قطب عالم امکان حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) و آشکار شدن علائم ظهور موفور السرور ایشان و پیچیده شدن زمزمه قریب الوقوع بودن این اتفاق مقدس و ایجاد امید توسط فیلم مستند «ظهور بسیار نزدیک است » شاهد برخی بد اخلاقی ها از برخی افراد هستیم که خودشان را ظاهرا مالک امام زمان و مسائل مهدوی میداند
در همین راستا در یزد  همایش نقد فیلم مستند "ظهور بسیار نزدیک است" برگزار شد

سخنران این برنامه، آقای دکتر  جواد جعفری (معاون آموزشی پژوهشکده تخصصی مهدویت) در سخنانی که حدود ۳ ساعت به طول انجامید،  مصطلحا به نقد این فیلم  پرداخت !

اما جالب اینجاست که در این به اصطلاح نقد ، هتاکی وی به جایی رسید که به توهین این طلبه جوان به عارف واصلی چون آیت الله بهجت رسید

این طلبه ، آیت الله بهجت را به خاطر بشارت معروف ایشان به اینکه ( پیرمردها هم ظهور را خواهند دید ) حرف این عارف و مرجع بزرگوار را خروج از شیعه بودن دانست !
بخشی از سخنان هتاکانه این روحانی « اینا بالاخره گمراه میشن؛اهل بیت دیگه از این محکمتر از این صریحتر چطوری بگن؟

اونوقت میگن که یه کسی محضر امام زمان رسیده آقا گفته که پیرمردا هم میبینن وفلان می کننا و...
آیا میشه من روایات صریح رو که اهل بیت خودشون میگن ،ما ائمه اصلا تعیین وقت نمی کنیم ،اونوقت یکی بیاد بگه امام تعیین وقت کرده؛این میشه همون خروج از شیعه بودن دیگه!

شیعه یعنی کسی که تابع روایات  اهل بیته ؛وقتی اهل بیت چنین تعیین وقتی رو نمی کنن بنابراین شما می تونید چنین حرفهایی رو باور بکنید؟ »گفتنی است فایل صوتی این سخنرانی نیز موجود میباشد .
لازم است که دستگاه های مسئول با چنین هتاکی های به ساحت بزرگ علما برخورد ویژه  و در خور پسندی داشته باشد

http://www.nahalnews.ir/news/1389-12-20/news2853.aspx
http://apocalypse.blogfa.com/page/news2853.aspx

قابل توجه است که که برخی از افراد برجسته همفکر مرکز تخصصی مهدویت نیز به صراحت سکوت ولی امر مسلمین در مقابل خطاب سیدخراسانی را اشتباه معظم له می دانند!

در صورت لزوم مبشران ظهور این افراد مدعی تخصص که حتی خود را در عرصه مهدویت بالاتر از ولی امر مسلمین می دانند را برای امت ولایتمدار افشاء خواهد نمود.

..........................................
ترویج برخی شایعات سخیف ، کودکانه و مشمئزکننده در مورد دست اندرکاران تهیه فیلم از جمله وابستگی به منافقین ، صهیونیستها ، وهابیت ، دستگیری عوامل تهیه فیلم ، وابستگی به برخی گروههای سیاسی و .... از سوی برخی از افراد و جریانها بسیار قابل تامل است.
بفرموده شهید همت : ... ما اینک روزی ده برچسب دشت می کنیم ، اما هیهات که بچه بسیجی میدان را خالی کند
ما تا روز ظهور مولایمان و پس از آن با جان و مال و آبرو و همه هستیمان در راهش جهاد خواهیم کرد ان شاالله

تاریخ آخرین به روز رسانی شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۱۳

2 نظر

 • لینک نظر Jayvee يكشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۶ نوشته شده توسط Jayvee

  I raelly needed to find this info, thank God!

 • لینک نظر محمد مباشر امینی جمعه ۱۹ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۴۵ نوشته شده توسط محمد مباشر امینی

  سلام و خسته نباشید
  مطلب خوبی بود، اما من چند سوال داشتم:
  1- پخش چنین سی دی با ابعاد گسترده در بین مردم باعث امیدواری مردم به یک جریان می‌شود، اکثریت مردم با تبلیغات اخیر به این امر معتقد شده‌اند که شخص مقام معظم رهبری (روحی فداه) همان سید خراسانی هستند. حال اگر به دلیل خاصی این امر اتفاق نیفتد (به هر دلیلی) آیا این موضوع باعث ناامیدی بخش عظیمی از مردم از مساله منجی آخرالزمان نمی‌شود؟
  2- انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن وظیفه هر شیعه معتقدی است. اگر ولی فقیه زمان این امر را به درستی انجام می‌دهند نشانه درک عمیق ایشان از مسایل دینی و سیاسی می‌باشد. این وظیفه ولی فقیه است که باید اینگونه باشد و اگر خارج از این عمل کند از مقام ولایت می‌افتد. آیا این درست که هر کسی را که به وظیفه خود درست عمل می‌کند را از یاران حضرت بدانیم؟ واقعا مصداقها برای اینکه ما بدانیم چه کسی یار حضرت است چیست؟
  3- بنده هم بسیار امیدوارم که شخص معظم له همان سید خراسانی باشد، اما این احتمال را هم در نظر میگیرم که ممکن است اشتباه کنم و ظهور آنطور هم که ما فکر میکنیم نزدیک نباشد. وظیفه ما تنها آماده بودن و حفظ این آمادگی برای ظهور حضرت است. بهتر نیست که اینگونه به مسایل نگاه کنیم؟
  4- شما در ابتدای مقاله خود اینگونه نوشتید: «بدون اظهار نظر در این مورد صرفا نقطه نظرات ارائه شده را در کنار هم جمع آوری کرده تا همه علاقمندان و پژوهشگران امکان تشخیص درست واقعه را به دست آورند.» در حالی که در برخی از قسمت‌های مقاله عملا موضع گیری صریح گرفته‌اید. آیا این بیطرفی است؟
  بنده از علاقمندان موسسه موعود هستم و همچنین از طرفداران خاص مجله موعود و شخص جناب دکتر شفیعی سروستانی. علاقه من اینست که موعود مانند گذشته به مسائل استراتژیک بحث مهدویت و آخرالزمان بپردازد و نه به اینگونه مسائل.
  موفق و سربلند باشید

نوشتن نظر