جنگ ارزی ورویکرد آخرالزمانی یهودیت صهیونیستی

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

در صد و نوزدهمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی، «دکتر حسن عباسی» موضوع « جنگ ارزی ورویکرد آخرالزمانی یهودیت صهیونیستی» را مورد بررسی قرار داد.
در مقدّمه این نشست سردبیر ماهنامه موعود با بیان تأثیر اعمال انسان بر روح او، تنها راه نجات انسان در فتن و بلایای آخرالزّمان از شیطان و نفس امّاره را، پناه آوردن به ملجأ عالم و قلب هستی، حضرت صاحب‌الزّمان، ارواحنا له الفداء، دانستند.

 


اسماعیل شفیعی سروستانی در ابتدای سخنانشان انسان را تنها موجود دو ساحتی (یعنی دارای روح و جسم) معرفی کردند که از سویی متصل به عالم مادّی و از سوی دیگر مایل به عالم معنوی و روحانی است. ایشان با بیان اینکه به استناد روایات هر موجودی قلبی دارد، قلب زمین و هدایتگر انسان به سوی آسمان را «کعبه» معرفی کردند و افزودند:

«اگر چشم دل باز باشد، کعبه را خواهد دید که در آسمان‌ها ادامه می‌یابد و موجودات روحانی در مراتب بالا و در هر آسمان، به دور آن طواف می‌کنند و صورت باطنی آن در آسمان چهارم، «بیت العتیق» است. بنابراین موجود عالم دانی با سجده به سوی کعبه و متصل شدن به این عوالم نورانی، به نورانیت نزدیک می‌شود و هر چه تداوم قرب به این نورانیت بیشتر باشد، میزان نورانیت بالاتر می‌رود تا جایی که تمام ویژگی‌های نور را به خود می‌گیرد.»

استاد سروستانی با تبیین این عبارت افزودند که حتّی نورانیتی که از طریق کعبه به سجده کنندگان آستانش می‌رسد از طریق و مسیر حضرت باب الله، حضرت مهدی(عج) است. بنابراین با قطع ارتباط یا کم شدن ارتباط با ایشان، فرد از بهره‌های معنوی محروم می‌گردد. ایشان چنین موضوعی را «بی قلب» شدن انسان‌ها معرفی کردند. از بین رفتن قلب که به علّت گناهان ایجاد می‌شود و مهم‌ترین و بزرگترین بلایی که بر سر انسان امروز آمده است  را «آلودگی قلب او» دانستند. ایشان افزودند:


«قلب درون، بر اساس روایات معصومان(ع) دارای چشم و گوش و صاحب قوّه‌ی اندیشیدن است. تا وقتی این قوا نیرومند نشوند فرد نمی‌تواند جسم خود را در راه معرفت و ایمان به خداوند به کار بگیرد. مرگ قلب و روح، از مسیر جسم اتفاق می‌افتد. یعنی با آلوده کردن جسم (که ظرف روح است)، روح هم آلوده می‌گردد.»

ایشان با بیان این نکته، هشدار دادند که شیطان و جنودش، نمی‌خواهند از سرزمین اسلامی و ملّت مسلمان چیزی باقی بماند. ایشان تأکید کردند:
«در فضایی که اهل ولایت زندگی می‌کنند، مجال باز برای گستاخی تمام عیار ابلیس و جنودش وجود ندارد؛ حتّی به اندازه یک نماز معمولی یک انسان شلخته. آنانی که در مجامع مخفی ایلومیناتی و دیگر مجامع مخفی نشسته‌اند و طالب تأسیس حکومت جهانی یهودیان هستند، می‌دانند در میان همین سرزمین مردم و مردانی هستند که با رویکرد معنوی‌شان به عالم حقیقی، مزاحم مسیر آنانند و می‌بایست بساط آنان هر چه زودتر برچیده شود و تا انسانی بر استان نورانی کعبه سجده می‌آورد مجال عمل ابلیس محقّق نمی‌شود.»
مدیر مسئول مجله‌ی موعود راه ورود شیطان به قلب انسان را آلوده کردن جسم و جان او به نجاسات فیزیکی و متافیزیکی معرفی کردند؛ از جمله «لقمه‌ی ناپاک»، «مال ناثواب» و «روابط جنسی حرام».
امید است که انسان با توسل به ساحت قلب عالم امکان، شاهراهی برای اتصال دائمی به نورانیت بیابد؛ ان‌شاء‌الله.

جنگ ارزی راه افتاده است
پس از مقدّمات استاد شفیعی سروستانی، دکتر حسن عباسی در موضوع «جنگ ارزی و آخرالزّمان» با اشاره به گران شدن قیمت دلار، به سخن مقام رهبری اشاره کردند که بیان داشتند که «ما به پولی قدرتمند احتیاج داریم.» ایشان در دیدار با فرماندهان سپاه در سال 1395 بیان کردند:
«اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش و آقایی دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشورهای دگر را نیز نجات داده و برای آنها الگو خواهند شد.»

دکتر عباسی جادوی پولی و مالی دلار را اینگونه شرح دادند که بین جنگ سخت و جنگ نرم (فرهنگی و فکری)، جنگ اقتصادی وجود دارد و مهم ترین جنگ اقتصادی جنگ بیکاری است. استراتژیست‌های جنگ اقتصادی در دنیا بر این نظر استوارند که برای از بین بردن یک کشور، کافی است پول این کشور را ضعیف کنید و از بین ببرید. از آنجایی که «ایران» در عرصه‌ی جنگ سخت قوی عمل می‌کند، دشمنان تصمیم گرفتند که ضعیف ترین قسمت ایران که همان پول اوست، بزنند.
تصمیم گیران نظام مالی ایران غالبا فراورده‌های دانشگاه‌های خارج از مرزها و حاصل و نتایج دانش آنان نشخوار مطالب آنان است و نیروی انقلابی، نتوانسته است روش جدید و نوینی را برای نظام ما پیش بینی کند؛ بنابراین این مسئله به ضعف کشور بدل شده است.

 

 

بانک، نقشه 3000 ساله یهودیان
استاد حسن عباسی تأکید کردند که تکتیک استفاده و فهم پول در دست یهود و به ویژه صهیونیسم است. ایشان با ابراز نگرانی درباره اینکه در سال 95 مراجع بیش از 60 بار درباره ربوی بودن بانک‌های ایران هشدار دادند؛ امّا هرگز پاسخی از سوی مسئولان دریافت نکردند، از حاضران نشست پرسیدند: چگونه در طی این چندین و چند قرن از خاخام ها، نظام ربوی به سرزمین اسلامی راه یافته است؟

رئیس اندیشکده‌ی «یقین» پس از این به بیان تاریخچه‌ی تشکیل بانک پرداختند و بیان کردند که چگونه یهودیان در «ونیز» بر صندلی‌هایی می نشستند و به مردم ربا می‌دادند. به این میزهای مخصوص، «بانک» می‌گفتند. کم کم با افزایش سرمایه یهودیان علی الخصوص خاندان «مدیچی»، میزها به ساختمان‌ها تبدیل می‌شود و آنگاه از شهر ونیز به «فلورانس» می‌روند و در سرتاسر اروپا شعبه‌های بانک ایجاد کردند و در نهایت خزانه دار پاپ شدند.

 

استراتژیست سیاسی کشورمان با توضیح مشروحی درباره خاندان مدیچی و به قدرت رسیدن آنها و پس از آن، روی دادن جنگ مذهبی به مدّت 30 سال در اروپا، اعلام کردند که آنان پس از این جنگ‌ها، خود را مسیحی جا زدند و پس از ایجاد نظام ربوی در جامعه مسیحیت، شروع به نفوذ در دین کردند و به جایی رسیدند که می‌توانستند در انتخاب پاپ دخالت کردند. نفوذ آنان به جایی می‌رسد که  دو نفر از نوادگان مدیچی یهودی، پاپ و پس از نفوذ به پاپ، به حاکمان ایتالیا مبدل می‌شوند. در همان زمان دستور می‌دهند که «ماکیاولی» کتابی درباره حاکمیت و سیاست جدا از دین بنویسند و بدین ترتیب ماکیاولیسم نیز ایجاد شد.

 

دکتر عباسی تمام این جریانات تاریخی را برای رسیدن به تز «جدایی دین از اقتصاد و معیشت» دانستند و تئوری «جدایی دین از سیاست» برنامه آینده یهودیان برای تمامی سرزمین‌های اسلامی و دین مدار است.

خلق پول، خلق ثروت نیست

دکتر عباسی در توضیح نحوه آلوده شدن ایران به نظام پولی و مالی ربوی یهودی، سخن امام خمینی(ره) را سررشته کار مومنان دانستند که بیان داشتند که «اگر ربا در بانک ما بماند، جمهوری ما اسلامی نخواهد بود.»
دکتر حسن عباسی آغاز جنگ ارزی را به سال 1971م. بازگرداندند و افزودند:
«در سال 1971م. ارتباط بین دلار و طلا توسط مهمترین سخنرانی اقتصادی جهان که توسط نیکسون انجام شد، قطع می‌شود. تورم آمریکا در سال 2013م.، 400% بوده است و اقتصاددانان آمریکا از جمله مایک ملونی، اعلام می‌کنند که هر کشوری که دلار آمریکا را مبنای معاملات خود قرار دهد، مقداری از این تورم را جذب می‌کند و در نتیجه تورم آمریکا یک رقمی می‌شود. بدین ترتیب در صورتی که مبنا بودن دلار در معاملات در جهان حذف شود، آمریکا حتما سقوط می‌کند.

 

حال باید پرسید در حالی که مقام معظم رهبری تاکید دارند که «سروری و آقایی دلار» را از بین ببرند، چرا مسئولان ما نمی گذارند مبنای معاملات تغییر یابد؟»
دکتر عباسی اضافه کردند که از 1971م. تا الان پول پشتوانه طلا ندارد و اسکناس چاپ کردن بدون پشتوانه، که ظاهرا برای آمریکا سود آور بود، الگوی دیگر کشورها شد و همه جا در جهان شروع کردند به تبعیت از آمریکا چاپ پول کردند. با چاپ بدون پشتوانه، (خلق پول) تورم افزایش می‌یابد و بدهی ها، بر دوش ملتها بار می‌شود. تا جایی که بانک جهان و صندوق بین المللی اعلام کرد که کشورها 63 تریلون دلار بدهی دارند. جالب است که ریچارد واتسون، استاد اقتصاد می‌گوید که راه حلّ از بین رفتن این بدهی بسیار زیاد در جهان، نظام مالی اسلامی است.

 

بانک ربوی و نظام اسلامی؟!

دکتر عباسی با بیان دو ترجمه انگلیسی از «پول» بیان کردند پول در ترجمه انگلیسی هم به money تعبیر می‌شود (و در نظر اسلام پول واقعی همین است) و هم currency .
کارنسی پولی است اعتباری که ارزش آن ثابت نیست. جنگ کارنسی، جنگ شغل است. برای مثال چین کالایی می‌خواهد صادر کند، قیمت پولش پایین می‌آورد تا بتواند کالایش را خوب بفروشد و در برابرش آمریکا هم که می‌خواهد کالایش را صادر کند، قیمتش را پایین می‌آورد. در نهایت به جایی می‌رسد که یکی قیمت پولش را پایین نمی آورد.
ایشان همچنین درباره نظر اسلام درباره‌ی پول تأکید کردند که اسلام می‌فرماید پول باید ذخیره ارزش باشد و پول نباید کار کند. از نظر اسلام یک سکه طلا یک پول واقعی است ولی اسکناس، بهای واقعی ندارد و بهایش به طلای پشتوانه‌ی آن وابسته است. حال می‌بینیم که هم چاپ اسکناس بدون پشتوانه مشکل دارد و هم کار کردن پول.
دکتر عباسی در جریان جنگ ارزی بین چین و آمریکا به پیمان «بریکس» اشاره کردند که برای بریده شدن پنج کشور از دلار و قرار دادن طلا به عنوان مبنای معاملات بین المللی بود. در جریان این جنگ، چین بسیار خسارت مالی دید و از همان زمان روسیه، که اوضاع جهان را اینگونه دید، شروع به خرید طلا در بازارهای جهانی کرد.
در جنگ ارزی علیه ایران، تیمی متشکل از یهودیان تصمیم بر آن گرفته اند که ساختار پولی و مالی ایران را در دست بگیرند و آن را به مسیری که بخواهند هدایت کنند و در برابر این برنامه ریزی، ایرانیان هیچ نقشه و استراتژی ای برای آینده ندارند.


برنامه آینده آمریکا برای اقتصاد جهان چیست؟
استاد حسن عباسی هشدار دادند که بعد از تضعیف دلار و با فراگیر شدن پیمان دو جانبه پولی بین کشورها، استراتژیست‌های آمریکا «بیت کوین» (پول دیجیتالی) را تأیید کردند. هر چند بسیاری از کشورها مانع ورود این سکه‌های مجازی به کشورشان شدند، امّا اگر آمریکا این طرح را توسعه بدهد، برای چندین دوره دوباره اقتصاد جهان را به دست می‌گیرد.
استاد استراتژیست در انتهای سخنرانی خود نخبه‌های مسلمان و انقلابی را را به در دست گرفتن وضعیت اقتصادی جهان و پی‌ریزی تفکری نوین و اسلامی برای نجات مؤمنان از چنگال فتنه بانک ربوی و نظام مالی یهودی دعوت کردند. ایشان بیان داشتند:
«هر کس که می‌خواهد جانش از این بلا در آخرالزّمان مصون بماند باید گوشش به اسلام باشد. پول می‌بایست اثرش در معاملات روزانه و بین المللی کم شود. در نظر اسلام، هر چیزی کالا نیست؛ بلکه انگاره‌های پولی قیمت دارند؛ امّا بسیاری از خدمات، محبت‌ها و... کالا نیست و قیمت ندارد. بلکه «بها» دارد. امروز که حرکت نظام سلطه با زمین خوردن دلار، به سکته‌ای در عملکرد خود رسیده است، موعودگرایان می‌بایست این فرصت ضیق را غنیمت بشمرند و در درجه‌ی اوّل ارتباط مبنای کشور را در معاملات با دلار قطع کند و در ثانی نبایستی مسئولان، پول بدون پشتوانه چاپ کنند.»

 

لازم به یادآوری است که نشست ماهانه موعود در اسفند ماه برگزار نمی‌گردد و نشست 120 موعود در 30 فروردین ماه با موضوع «فیلم‌های هالیوودی و دخان باوری» برگزار می‌گردد؛ ان‌اشاء‌الله. شرکت در این نشست برای همگان آزاد و بدون نیاز به نام نویسی می‌باشد.